Soru:
Yatağa gittiğimizde her zaman ışıkların açık olmasını isteyen oğlumla nasıl başa çıkılır?
meetpd
2013-02-16 17:36:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

3 yaşında bir oğlum var.

Ne zaman uyumaya gidersek, ışıkları kapattığımızda ağlamaya başlayacak ve uyumaya çalışırken ışıkların açılması konusunda ısrarcı olacak. Bu yüzden devam ediyoruz. Uykuya daldığında kapatırız.

Gecenin ilerleyen saatlerinde uyandığında, ışıkları kapattığımız için tekrar ağlamaya başlar.

Işığı açık tutmak, benim ve eşimin uykusunu gerçekten bozuyor.

Böyle bir çocukla nasıl başa çıkabilirim?

BTW: Odadaki ışıkları KAPALI tutarken ona açıldığında ışık gösteren bazı oyuncaklar göstermeye çalıştık ... . Bu birkaç gün boyunca başarılı oldu ... Bundan sonra sıkıldı ve tekrar "ışıkları açık tutma" programına geri döndük :(

Uzun mesafeli uçuşlar için mevcut olanlar gibi göz maskeleri kullanmayı deneyebilirsiniz.
Işığı açık tutmanın uykunuzu bozduğunu söylediğinizde, sadece bir oda mı var, yoksa diğer odada ebeveynlerden biri veya yürümeye başlayan çocuk için bir uyku alanı kurabilir misiniz?
Dört yanıtlar:
Nathalie Laroche
2013-02-17 03:43:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oğlumuz aynıydı. Gece lambası kullanmayı denediniz mi? Oldukça parlak bir tanesiyle başladık, ama uykusunu bozacak kadar da kötü değildi. Bir süre sonra odasının köşesindeki daha küçük olana geçtik.

Tüm süreç haftalar sürdü ve yalnızca gece ışığıyla geçirilen geceler için ödüller içeriyordu.

Biz de aynı şeyi yaptık ve hemen hemen işe yaradı. Biraz zaman aldı, ancak birkaç hafta içinde tüm ışıklardan küçük bir gece ışığına geçti.
Nicholas
2013-02-25 22:43:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ufaklığa, gece uyandığında yakınlarda olması için kurmalı bir meşale verebilirsiniz. Uyumadan önce şarj ederseniz, uyandığında kullanabilir. Bir meşale, karanlığı dağıtmak için özel bir işe sahiptir - açıldığında sadece yanan oyuncaklardan oldukça farklıdır. Bu ayrımın bazı psikolojik değeri olabilir.

Rory Alsop
2013-02-17 16:01:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

En küçüğümüz ışık istedi, bu yüzden sönmeden ve kendi kendine kapanmadan önce on dakika boyunca hafifçe parlayan bir oyuncak ayı aldık.

Bu onu mutlu edecek kadar parlaktı - onu kucaklayabiliyordu, aynı odada bulunan kız kardeşini rahatsız etmeyecek kadar kısıktı ve gelip dönmemizi gerektirmiyordu

Gece uyanırsa, ayıyı hızlıca sıkmak onu tekrar parlatır ve böylece ışığı kontrol eder.

Skippy le Grand Gourou
2013-10-14 19:55:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kırmızı bir LED ışık kullanmayı deneyin. Çok düşük enerji tüketimi, çocuğunuz için hala yeterince ışık ve kırmızı ışık uykunuzu bozmamalıdır - hatta yardımcı olabilir.

Katılıyorum - kırmızı, gece görüşünüzü bozmayan tek renktir ve ayrıca melatonin üretimini en az etkileyen renktir. (Daha fazla melatonin = daha fazla uyku. Işık (özellikle parlak, özellikle mavi ve beyaz) melatonin üretimini bozar.)


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...