Soru:
Okullar ebeveynlere okul yönetiminde nasıl davranacaklarını öğretmeli mi?
hawbsl
2011-05-25 15:09:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Middlesbrough'da ebeveynlere okulda pijama giymemeleri talimatını veren başlıklarla ilgili yakın tarihli bir haber.

Kendi vakamda, okul geçenlerde ebeveynlere giymelerini hatırlatarak yazmıştı emniyet kemerlerini takmak ve çocukların okula giderken emniyet kemeri takmasını sağlamak.

Emniyet kemerleri yasal bir zorunluluk, ancak sonuçta okulun değil benim sorumluluğum.

Emniyet kemerleri, pijamalar. Okula kendilerini ilgilendirmediğini söylemek doğru olur mu?

"çalışanları rahatsız etti." Bu * beni * rahatsız ediyor ve ben orada bile değilim. :-) Ama çocuklarınızın okuluna pijama giymiş olarak giderseniz, okulun sizden giyinmenizi talep eden pek çözülmeyen bir tür problemi olduğunu düşünüyorum.
Iki yanıtlar:
#1
+8
Torben Gundtofte-Bruun
2011-05-25 15:19:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Okulun, okul binası dışında, ebeveynler üzerinde hiçbir yetkisi yoktur.

Okul, öneride ve hatta belirli fikirleri önerin , ancak ebeveynler tesiste olmadıkları sürece istediklerini giyebilirler.

Güncelleme:
Şimdi okuduktan sonra soruyla bağlantılı BBC makalesi, gerçekten de ebeveynlerden düzgün giyinmesini talep eden bir okulun hikayesi. Okul, ebeveynlere karşı herhangi bir yaptırımı olmadığı için muhtemelen bunu talep edemeyeceğinin farkındadır. Açıkçası insanlar istedikleri gibi giyinebilirler, ancak pijamaların açıkça minimumun altında olduğu belli bir minimum beklemenin makul olduğunu düşünüyorum.

#2
+5
balanced mama
2012-11-12 09:39:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir keresinde, bir annenin sürekli okuldan oğlunu okuldan almaya geldiği, "Güney Yanaklarının" alt kısmı çok kısa olan ve herkesin tanga giydiğini bildiği bir tenis eteği ile okuldan almaya geldiği bir okulda çalışmıştım orada altında. Çocukların bir an için nasıl sıraya girdiğini ve oğlunun durum hakkında nasıl hissettiğini hayal edebilirsiniz. Koşullar göz önüne alındığında, bu okulun işiydi - diğer öğrencilerin ebeveynlerinin çoğu da bu konuda silahlıydı.

Elbette okulun yapabileceği pek bir şey yoktu, ancak çaba sarf ettiler haber bültenlerine benzer bir "makale isteği" eklemek. Başka bir okulun bir duruş sergilemeye ve önerilerde bulunmaya çalıştığını duyduğuma sevindim - belki de perde arkasında okulun haber bülteni makalesini kışkırtan bunun farkında olmadığınız bir şeyler vardı. Sadece haber bültenini görmezden gelmenin yanlış bir tarafı yok.

Aman! Yetişkin insanların toplum içinde yıprandıkları inanılmaz! Okul "pijama" dediğinde, bunların ortaya çıkan tüm ebeveynlerin pijama ve tişört veya belki bir atlet giydiğini kastettiğine inanmak isterken, herkesin uyuduğuna inanacak kadar saf değilim böyle bir kıyafet. Anneler gecelikler içinde ve babalar boxer şortlarla görünüyorsa, bu beni de rahatsız eder !!


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...