Soru:
Deri altında ne kadar şerit güvenle bırakılabilir?
TSomKes
2011-06-03 08:41:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İki yaşındaki çocuğumuz ilk ahşap şeridini yeni aldı. Bir cımbızla ahşabın çoğunu çıkarabildik.

Deri altında hala az miktarda karanlık madde görülebilir. Temizlemek için kesi yapmak zorunda kalmamayı tercih ederiz ve eminim o da bizimle aynı fikirde olacaktır. (Cesurdu ama cımbız seansının sonuna bizim kadar ulaştığı için mutluydu.)

Kalanı deri altında bırakmak güvenli midir? Ayrıca, yaranın iyileşmesine yardımcı olma ve enfeksiyondan kaçınma konusunda her türlü tavsiye memnuniyetle karşılanacaktır.

Konu dışı olan "tıbbi tavsiyeye" tehlikeli derecede yakın. Ama evet, enfekte olmazsa sorun değil, hemen doktora gitmeseniz bile.
Hmm. Katılıyorum. Soruyu yeniden ifade etmenin bir yolunu bulmaya çalışıyorum. Belki daha çok "çocuğun rahatsızlığını enfeksiyon riskine karşı tartmak" gibi bir şey. (Önerilere açığız.)
Dört yanıtlar:
#1
+6
Karl Bielefeldt
2011-06-03 10:13:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ben şahsen, enfekte olmuş kıymık nedeniyle bir parmak eklemi kesilen birini tanıyorum, bu yüzden önemsiz bir endişe değil. Ancak, o en hijyenik adam değildi ve genel olarak vücudumuz bu tür şeylerle kendi başlarına bazı temel önlemler alarak ilgilenme konusunda oldukça iyidir.

WebMD'nin ilk yardım sayfasına, doktorumun bana önerdiği, bölgeyi günde birkaç kez su ve kabartma tozu ile ıslatarak kendi kendine çalışıp çalışmadığını görmek için güvenle birkaç gün bırakabilirsin. En önemli şey alkol ve antibiyotik merhemle temiz tutulmasıdır. Ben şahsen canlı cildi kesmezdim, bunu doktorlara eğitim ve iyi lokal anestetiklerle bıraktım, ancak birkaç gün sonra kıymığın etrafındaki deri öldüğünde oluşan nasırları dikkatlice kestim. Enfeksiyon kaparsa doktorunuza görünün ve o anda tamamen temizleyemezsiniz.

#2
+4
Larry Adams
2011-06-07 02:09:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çocuk doktorumuz, enfekte olmadıkça onu bırakabileceğinizi söyledi. Diğer posterin aksine, onu ıslatmamanız gerektiğini belirtti. Amaç, yüzey cildinin ölmesi ve pul pul dökülmesi için onu kurutmaktır. Islatma, cildi yumuşatma eğilimindedir ve şeridin çıkması daha uzun sürer.

Enfeksiyonu önlemek için anti-biyotik krem ​​/ merhem ile tedavi edebilirsiniz (birçoğunda yardımcı olacak topikal ağrı kesici de vardır. Hiçbir şey olmasa bile elinizden geleni yaptığınız konusunda zihninizi rahatlatın.

#3
+3
Corvus Melori
2011-06-26 13:25:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu sorunun diğer yanıtlarında verilen çelişkili tıbbi tavsiyeler nedeniyle, en iyi seçeneğin pedinizi aramak olduğunu söyleyebilirim. Benim felsefem, soruyu internetten soruyorsam, soruyu doktoruma sormam gerektiğidir. Benim felsefem aynı zamanda, doktor / ped soruyu ciddiye almazsa, yeni bir doküman bulma zamanının geldiğidir. Çocuğunuzun tablosuna ve altta yatan herhangi bir tıbbi duruma erişemiyoruz, bu nedenle görülmemiş bir durumu teşhis etmek çok zor.

#4
-1
Artia Mcmiller
2015-09-25 20:15:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Küçük bir kızken (belki 6) bu başıma avucuma kadar gelmişti, ama sanırım odunların bir kısmı orada kaldı.

Gördüğünüz gibi ben ' Hâlâ hayattayım ve elim var, ama elimdeki küçük karanlık noktaya bakıyorum ve eğer o ağaç huzuru hala oradaysa yaraya bakıyorum. Btw, şu anda 21 yaşındayım, bu yüzden bu konuda fazla endişelenmeyin derim.

Merhaba, Parenting.se'ye hoş geldiniz. İfadelerinizi destekleyecek referanslar bunu daha iyi bir cevap haline getirecektir (bu bir forum değil, bir Soru-Cevap sitesidir). Aksi takdirde, bu sadece sizin fikriniz / deneyiminizdir ve burada bir tür yetkili referansla daha sağlam cevaplar vermeye çalışıyoruz. Burada olduğunuza göre, lütfen [site turu] 'na (http://parenting.stackexchange.com/tour) bir göz atın ve [yardım merkezini] (http://parenting.stackexchange.com/help) ziyaret edin Bu sitenin nasıl kullanılacağına dair rehberlik. Tekrar hoş geldiniz!


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...