Soru:
2 aylık çocuğumun parmağını emmesini engellemeli miyim?
babiesRyummy
2011-07-03 13:10:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

2 aylık çocuğum kısa süre önce başparmağını keşfetti. Sık sık ellerini, normal bebek davranışlarını emerdi ve ara sıra başparmağını "bulur" ve bir süre mutlu bir şekilde emerdi - genellikle acıkmaya başladığında. Ancak son birkaç gün içinde parmağını çok daha sık, neredeyse sürekli olarak emmeye başladı.

İlk başta ara sıra olduğu için yapmasına izin verdim, hoşuna gidiyor gibi görünüyordu - ve 2 aylık bir çocuğun parmağını emmesi çok sevimli olduğu için :) Ama şimdi anlamaya başlıyorum endişeli. Onu bırakıp bundan kurtulacağını mı varsaymalıyım yoksa bu alışkanlığı pekiştirmesine ve yıllarca parmağını emmesine izin verecek mi? (3+ yaşındakilerin hala emdiğini görmek gerçekten hoşuma gitmiyor ...)

Bundan vazgeçirmeye çalışırsam ne yapabilirim? Onu yalnız bırakmalı mıyım? Değilse, alışkanlığı kırmak için neler var?

Başparmağını çekip onun yerine bir emzik takmayı denedim (ki pek sık almıyor gibi görünüyor) ... ama bir dakika sonra yanımdan geçeceğim ve emzik çıkacak ve bir dakika sonra baş parmak tekrar içeri girecek. (Emziklerin alınabileceğini düşünürsek, emziklere bağımlı olmayı başparmağına tercih ederim ... emmek çok daha zor bir alışkanlıktır.)

Aşağıdaki 2 gönderiye baktım, ancak durumumun farklı olduğunu fark ettim, dolayısıyla sorum:

Tamam, ne kadar bağımlı olduğunu gösteren komik bir şey ... Onu oyun matına koydum ve mutlu bir şekilde kendini eğlendiriyordu. Aniden yarı ağladığını, yarı sızlandığını duydum ... Kontrol etmeye gittim ve her şey yolunda - temiz bebek bezi, aç değil, vb. Yapmakta olduğum şeye geri döndü ve tekrar ağlamaya başladı. Geri geldi - ve gerginliğinin biraz büyük olduğunu ve kollarının çok uzun olduğunu fark etti, bu yüzden başparmağını tutmaya çalışıyor ama yapamıyor ... Kolunun tamamı ıslak ve hayal kırıklığından ağlıyor!
Bazı çocuklar emzikleri reddeder ve aynı zamanda emmenin rahat olmasını isterler. Bu gibi durumlarda muhtemelen pek bir şey yapamazsınız ve çocuk büyüdüğünde bununla başa çıkmak zorunda kalırsınız. Başparmağı gizleyemeyeceğiniz için parmak emmek, bırakmanız gereken bir sorundur. Ama mümkün ve bence bunda da bir konu var.
Evet, [başparmak emmeyi nasıl bırakılacağı] hakkında bir soru var (http://parenting.stackexchange.com/questions/158/how-to-prevent-children-from-sucking-their-thumb) ama bu zaten Yine de soru.
@Lennart - Yorumunuzun sorumu yanıtlamaya en yakın olduğunu düşünüyorum. Şu anda bu konuda yapacak pek bir şey olmadığını anladım ve onu kurtarmak için büyüyene kadar beklemem gerekiyor. Bu arada, sadece faydaların keyfini çıkarmaya odaklanacağım :) (Başparmağınızı kaybedemezsiniz ve gittiğiniz her yerde sakinleştirici bir yönteminiz var!;) Ve * çok * sevimli.) bir cevap kabul edeceğim ...
Kızım da bunu 2. ayda yaptı ve o 12 yaşında ve M.Ö. 8 yaşına kadar emdi! Ve inan bana onu durdurmak için her şeyi denedik! Oğlum 5 aylık ve yeni başparmağını buldu ve tabii ki çıldırdım ve onu bir paci, oyuncaklar, vb. İle durdurmaya çalışıyorum. Kızım bile "ona izin verme!" Onlara neden izin vermemiz gerektiğini anlıyorum ama diş telleri için bir daha ödeme yapmak istemiyorum ve sadece çenesini öne doğru çektiğini ve o sadece bir bebek olduğunu düşünüyorum. Di ile devam edeceğim
Bc bebekken bile parmak emmeyi hiç desteklemiyorum, kırılması çok zor bir alışkanlık. Ağız kokusuna neden oluyor ve 34 yaşında hala parmağımı emen ...... alışkanlığı bırakamadığı açıkça görülüyor. Bağımlılıktan sonra alışkanlığını bırakması için mücadele etmektense bebeğimin emmesini engelleyeceğim.
Yedi yanıtlar:
#1
+8
Marie Hendrix
2011-07-19 06:59:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu yaşta parmağını emmek uygun. Bir sonraki aşama çoğu şeyi ağzına koymak olacak. Küçük çocuğunuzu dünyasını ağzından keşfetmeye teşvik edin. Bu yaşta vücudunun geri kalanından daha fazla reseptör ve gelişme var. & diş kaşıyıcılarını da çiğnemesi için, özellikle de onları tutabildiğinde ona çok sayıda uygun oyuncak verin. Görünüşe göre sağlıklı bir bebeğiniz var!

Bazılarına katılıyorum, ancak bunun tipik bir bebek davranışı olduğunu düşünmüyorum. Evet, bebeklerin çoğu ellerini emer ve bulabildikleri her şeyi ağızlarına koyarlar ... Ama bu yaşta sürekli ve sürekli olarak parmağını emen bir bebek görmedim.
O yaşlarda birim yaptı.
#2
+5
Daniel Roseman
2011-07-04 17:22:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Onu engellemek bir yana, mümkünse onu teşvik etmelisiniz . Bu, bebeklerin kendilerini rahatlatması için harika bir yoldur - artık oğlunuz başparmağını bulduğuna göre, artık emziklere / emziklere ihtiyacı olmamalıdır. Kendi kendine yetiyor :-)

Diş sorunlarına neden olabileceği için parmak emmeyi teşvik etmem; artı alışkanlığı bırakmak çok zor olabilir. Bebeğimizi daha büyüdüğünde (18 aylık) alışkanlığı bırakabilmek için bir mankene dönüştürdük - bu bizim için iyi oldu.
It is is not a great way to comfort yourself at all. It can cause dental problems and it's almost impossible to get the kid to quit.
#3
+5
Cryst
2011-07-05 14:56:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yalnızca 2 aylık olduğu için parmağını emmesinde hiçbir sakınca yok, bu çok doğal. Büyüdükçe bu alışkanlıktan yavaş yavaş vazgeçecektir. Ama şu anda o bir bebek!

"As he grows older, he will gradually forgo this habit." - Or gradually learn to hide it from you. Depends on the kid.
#4
+4
Torben Gundtofte-Bruun
2011-07-03 15:32:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Diş çıkarıyor olabilir mi? Bu durumda emziği çok yumuşak bulabilir ve daha çiğnenebilir dirençli bir şey arıyor olabilir. Ona diş çıkarma oyuncakları sunmayı deneyin (daha fazla etki için önce buzdolabına koyun) ve emzikten daha çok sevip sevmediğini görün.

Diş çıkarmıyorsa, o belirli marka / model emzikten hoşlanmadığını keşfetmiş / buna karar vermiş olabilir. Birkaç farklı deneyin ve göreceli sertlik / yumuşaklık veya şekillerinin herhangi bir fark yaratıp yaratmadığını test edin.

Diş çıkarmadan bahsetmek için +1. Diş çıkarma için 2 aylık henüz genç ama o yaşta bebeğimin diş çıkarma ağrıları oldu. Pedinden bana, dişler yüzeye yakın olmasa bile sürekli büyüdüklerini ve çok küçük olduklarında bile ağrıya neden olabileceklerini söyledi. Bu durumda, soğuk diş çıkarma oyuncakları işe yaramayabilir, ancak biraz ağrı kesici veya diş çıkarma jeli olabilir.
Diş çıkarma konusunda harika arka plan bilgisi için teşekkürler - Bunu bu kadar iyi ifade edemezdim.
#5
+1
Lennart Regebro
2011-07-25 22:29:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bazı çocuklar emzikleri reddeder ve aynı zamanda emmenin rahat olmasını ister. Bu gibi durumlarda muhtemelen pek bir şey yapamazsınız ve çocuk büyüdüğünde bununla başa çıkmak zorunda kalırsınız. Başparmağınızı gizleyemeyeceğiniz için parmak emmek, bırakmanız gereken bir sorundur. Ancak bu mümkün ve bence bunda da bir konu var.

Mevcut soruları inceledim ve bazılarını [başparmak emme] ile etiketledim (http://parenting.stackexchange.com/questions/tagged/thumb-sucking). Bulduğum en yakın konu [geceleri parmak emmeyi nasıl durdurabilirim] (http://parenting.stackexchange.com/questions/158/how-to-prevent-children-from-sucking-their-thumb) ile ilgili anlaşmalar.
#6
  0
LauraJ
2014-11-24 21:28:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunu okurken ilk düşüncem diş çıkarmaktı.

Ayrıca, bebeğin hayatının ileriki dönemlerinde öğrenmesi gereken hayati bir becerinin başlangıcı olan "kendini yatıştırmanın" bir yoludur. Umarım mantıklıdır. Küçük çocuğum birkaç aylıkken emzik (emzik) vermezseniz veya başparmağı / parmak emmeye izin vermezseniz bunun "zalimce" olacağını okudum (bunlar benim doğrudan sözlerim değil, sadece aklımda kalan bir şey) .

LO'm hemen bir aptal yerine geçmedi ama ben ısrar ettim ve bir kez buna alıştığında da iyiydi. Ayrıca doktorum tarafından emzirme sırasında üretilen tükürüğün sindirime yardımcı olduğu söylendi. x

#7
-1
Kerriann Walters
2015-06-07 18:33:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Başparmak emmeye katılmıyorum. 12 yaşıma kadar parmak emiyorum ve inanın bana, durdurmak çok zor ve zordu. Kuzenlerimin durduğunu gördükten sonra beni durmaya teşvik etti. Ayrıca iki kuzenim daha var. Şu anda parmak emiyor, biri 14 diğeri 19 yaşında. Dişlerin dizilimi oldukça kötü. Bu nedenle, getirebileceği zorluklar ve masraflar nedeniyle parmak emmeyi teşvik etmeyeceğim.

Merhaba Kerriann, siteye hoş geldiniz. Cevabınız iyi bir başlangıç, ancak cevabınızı buradaki diğer sekiz cevaptan ayırmak için daha fazla bilgi ekleyebilir misiniz? Özellikle, beyanlarınızı destekleyen saygın sitelerden veya dergilerden alınan bilgiler.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...