Soru:
Yenidoğanımızın biberonu kabul etmesini nasıl sağlayabiliriz?
Macke
2011-05-29 15:09:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bebeğimiz şimdiye kadar çoğunlukla anne sütüyle beslendi ve oldukça iyi çalışmasına rağmen (kilo alıyor), bir baba olarak karıma izin vermek için arada bir onu besleyebilseydim iyi olurdu. Biraz dinlen.

Biberonu 2-3 haftalıkken içti, ancak onu sadece üç kez beslemem gerekiyordu. Şimdi, köklenme refleksini yaklaşık 8 haftada kaybettiği için (bunun o yaşta yaygın olduğunu okudum), şişenin de yiyecek olduğunu anlamıyor gibi görünüyor. (Yeterince yakın olsa bile göğsünü sorunsuz bir şekilde alıyor.)

Hayal kırıklığına ek olarak, hiç kimsenin kucağına oturmaktan gerçekten hoşlanmıyor. Onu iki elinizle vücuttan uzakta veya omuzda veya iki elle "yüzüstü" tutmak iyidir. Emzirirken üzülmeye başlar, ancak genellikle kontrolden çıkmadan önce yemeye başlar. Biberonla beslemeyi denediğimde, biberonun emmesi gereken bir şey olduğunu anlamasını sağlamaya çalışabileceğim rahat bir pozisyon bulmaya çalışmak neredeyse imkansız.

Önemliyse, sütün kendi hızında besleyebilmesi için akması için biraz emme gerektiren bir şişe kullanıyoruz. Ondan yediğinde harika çalıştı, ancak şimdi ağzına bir şey dürttüğünde bundan nefret ediyor.

Tüm fikirler ve ipuçları büyük beğeni topladı!

FWIW, bu 5.5 aylıkken kendi kendine çözdü. Sorun olmadığını anladı ve sonra ben yapabilirdim. Bazen doğayla savaşmanın bir anlamı yoktur (a.k.a. çok güçlü iradeli, şimdi 2,8 yaşında, küçük insan). ;)
Iki yanıtlar:
#1
+6
user896
2011-05-29 18:29:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kızımız için oldu ve onun durumunda meme ucunu / meme ucunu farklı hızlarda değiştirmenin faydası oldu. Daha yüksek hızda, biraz çaba gerektirir (ne zaman süt alıp almayacağını kontrol edebilir), ancak onun için çok daha kolay.

Konum için kızımız da çok hareket ediyor, ancak özellikle olmaktan hoşlanmıyor beşikli. Daha dik oturmasına izin vermeli ve pencereden ya da oyuncaktan dışarı bakmasına izin vermelisiniz, her şeyi tek seferde içmesine ve şişenin yarısını geğirmesine izin vermeyin; bize yardımcı oldu. (Şimdi 3 aylık)

Ayrıca, onu beslemeden önce çok sıcak olmadığından (onu tutmak duyguyu artıracaktır) ve bezinin temiz olduğundan emin olun.

Bu kulağa hoş geliyor. Tavsiyenize uyarak bugün kısmi bir başarı elde ettim.
#2
+5
Darwy
2011-05-29 18:35:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kızınızı biberonla beslemeye çalışırken eşiniz yanınızda mı? Öyleyse, annesinin sütünü kokluyor olabilir ve bunu tercih eder. Bu, siz biberonla beslemeye çalışırken eşinizin orada bulunamayacağı anlamına gelir.

Şişenin meme ucunda farklı boyutta bir açıklık olabilir da yardım edin, böylece ilk başta daha fazla süt alabilir, daha sonra onun için çalışmasını sağlamak ve emzirmesini teşvik etmek için tekrar değiştirebilirsiniz.

Her şey başarısız olursa ve onu alamazsanız biberonu emmek için - küçük bir kapta mama / anne sütünü vermeye çalışın (plastik bir bardak düşünün). Bebeklerin çoğu bu şekilde içebilir ve bu da sizi şişelerin tüm tahrişinden kurtarabilir. Oğlumuza meme başı karışıklığını önlemek için bir bardakta anne sütünü verdik - bu, kocamın oğlumuzun dik oturmasını sağladı (ikisinin de hoşuna gitti) ve oğlum fincandan gayet iyi içebildi.

İpuçları için teşekkürler. Farklı meme ucu boyutunu deneyecek. Bir fincandan beslenmek bizim için daha önce hiç işe yaramadı, çünkü işbirliği yapmak için çok canlı (ve mizaçlı), ama muhtemelen denemeye değer, özellikle o sakin ve mutlu olduğunda deneyebilirsem.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...