Soru:
Küçük bir çocuk ne zaman ağızdan büyülenmekten kurtulmalıdır?
cabbey
2011-06-01 01:00:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oğlumuz 4. yaş gününe birkaç ay kaldı ... ama yine de ağzındaki her şeyin yanına koyuyor. Onunla sürekli ağzına neyin girip girmemesi gerektiği hakkında konuşuyoruz, sadece yiyecek ve diş fırçanız ... oyuncaklar değil, çubuklar değil, yerden aldığınız rastgele ıvır zıvırlar, peçeteler vb. Ama öyle görünüyor. sadece bir kulağa girip diğerinden dışarı. Bana anladığını, orada oturduğunu ve çeşitli şeyler için "ağızda yok" demesine rağmen, yine de yapıyor.

Diş çıkarmayı çoktan geçmiş; hepsi içeride. (Diş hekimimiz ön tarafta sadece 3 ön kesici olduğu için röntgen bile çekti.)

Açlıkla ilgili görünmüyor. Rutin olarak iyi bir kahvaltı, öğle yemeği, öğleden sonra atıştırmalıkları ve akşam yemeği yer. Kreşte yediği günlerle bizimle birlikte yediği günler arasında bir fark yok gibi görünüyor; Genellikle bütün yemeğini yediğini, bazen daha fazlasını istediğini ... hemen hemen aynı şeyi istediğini bildiriyorlar. Birkaç kez oyuncakları çiğnerken görüldüğünde, masanın üzerinde oturmuş ve bittiğini söylemekten uzaklaştığı bir yemeğin kısmi kalıntıları olmuştur.

Ne zaman endişelenmeye başlamalıyız? Bunu durdurmasına yardımcı olacak başka bir öneriniz var mı? (Boğulma endişeleri, temizlik / hastalık sorunları ve yapmaması gereken bir şeyi yutarsa ​​GI sistemine gelebilecek çeşitli kötü şeylerin yanı sıra ... dişlerine ne yaptığı konusunda bazı endişeler var ... kreş az önce aradı ve ön dişlerinin arasına bir süre rastgele bir mavi pastik parçası sıkıştığını bildirdi.

Dört yanıtlar:
#1
+6
Marie Hendrix
2011-07-27 07:15:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ben bir konuşma terapistiyim ve ağız dolusu davranışlar sergileyen birkaç çocuğum var. Bazı çocuklar için, duyu sistemlerinin daha fazla girdiye İHTİYACI olduğu ve ağız duyusal reseptörler açısından zengin olduğu görülmektedir.

Konuşma hizmetlerine olan ihtiyacı ve ağızdan ağıza verme davranışında bile bir bağlantı olabilir. Bazı çocuklar, ağızlarının kelimeleri oluşturan bölümlerinin hareketlerini iyi bilmedikleri için konuşma problemleri yaşarlar. Görünüşe göre beynin ağzı kontrol eden alanı daha iyi bir iş yapmak için daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyor. Dolayısıyla bir "özlem" yaratır veya bu bilgiyi dünya ile ağız yoluyla doğrudan temas yoluyla arar.

Belki terapistiniz, ona yoğun ve uygun bir uyarım vermek için onunla yapabileceğiniz bazı sözlü egzersizler öğretebilir. Küçüklerimin çoğu titreşimli bir diş fırçasından veya çeşitli üfleme oyuncaklarından yararlanıyor. Jiggler, genç hastalarımın çoğunun zevk aldığı titreşimli bir oyuncaktır. Meyan kökü, kurutulmuş dana eti, şekerleme veya diğer çiğneme gerektiren maddeleri çiğnemek de genellikle başkaları için tatmin edicidir. Pipetler ve uzun çılgın çubuklarla emme oyunları da bazıları için yaşa uygun oral stimülasyon sağlar. Güçlü tatlar, pek çok ağızdan duyu arayanları da tatmin edecektir.

#2
+3
Karl Bielefeldt
2011-06-01 03:24:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir konuşma terapistine danışmayı düşünebilirsiniz. Ağızla ilgili her türlü duyusal sorunla ilgilenirler, sadece konuşma ile değil. Bunun dışında tek düşüncem, o yaştaki çocukların sadece hayır dendiğinde zor anlar yaşadığı. 4 yaşındaki çocuğuma bir şeyi durdurmasını söylersem, ne yapacağını bilmeden orada durur. Onlara alternatif bir strateji, belki de şekersiz sakız gibi güvenli bir şey sağlamalısınız, ancak o yaşta bir çocuğun düzenli olarak sakız tedarik etmesi kendi başına korkutucu olsa da.

İyi fikir, konuşma öğretmenine soracağım (zaten bir tane var). Ve evet, sakız fikri korkunç. Çiğnemesine izin verilen birkaç alternatif denedik ... görünüşe göre tercih edilmiyorlardı.
#3
+2
going
2011-06-01 06:04:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunun dışarıdan bir şans olduğunu biliyorum, ancak bunun yeme alışkanlıklarıyla bir ilgisi olabilir mi? Belki günün farklı saatlerinde ailenin geri kalanına daha çok acıkmaktadır.

Çocuk bakıcınız öğünler arasında sağlıklı atıştırmalıklar sağlıyor mu?

Yemek saatlerinde düzgün yemek yiyor mu ve kahvaltıda iyi yer mi?

Çok güzel bir düşünce ve biz de düşündük ama bahsetmeyi unuttum. Güncelleyeceğim.
#4
+2
Cryst
2011-06-01 16:16:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Muhtemelen alışkanlıktan kaynaklanmaktadır. Çocuğunuz alışkanlıklardan kurtulmakta daha fazla güçlük çekebilir ve bir şeyleri ağzına sokmak muhtemelen kasıtlı değildir, sadece birinin masaya dövme yapma şekli veya özel bir oturma şekli vb. Gibi bir alışkanlıktır.

Başka bir alışkanlık geliştirerek, yani hiçbir şey yapmadığında ellerini yanında tutarak bu alışkanlıktan kurtulmasına yardımcı olmaya çalışın. Bu, çocuklar için iyi bir alışkanlıktır çünkü uzuvlarının bir şeyleri devirmesini engeller.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...