Soru:
Bebeğimi besledikten sonra büyük bir geğirme yeterli olur mu?
guidoism
2011-07-02 07:29:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pek çok yerde bebeğimi besledikten sonra 5-10 dakika geğirmem gerektiğini okudum Merak ettiğim şey, bebek güzel bir yüksek sesle geğirdiğinde durmanın uygun olup olmadığı, bu sadece birkaç tane de olsa saniye? 5-10 dakikalık sayı nereden geliyor? Benim yorumum "yüksek sesle geğirene kadar veya bir tane duymazsanız 5-10 dakika" olacaktır. Düşünceler mi?

Dört yanıtlar:
Torben Gundtofte-Bruun
2011-07-02 11:32:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Önemli olan, bebeğin beslenirken mideye emdiği havayı çıkarmaktır.

Her geğirmek yeterlidir. Büyük, birkaç küçük olabilir. olanlar. 10 dakika gibi bir süre içinde hiçbir şey duyulmazsa, zamanla yavaşça buharlaştığını varsayabilirsiniz.

Oğlumla, genellikle ya hemen ya da bir dakika içinde geğirdi, ama bazen de yeni bir bebek bezi aldı (yönelimdeki değişikliğin yardımcı olduğunu tahmin ediyorum). Bazen hiç geğirmedi ama yine de iyiydi. Ama onu geğirmeden ya da en azından bir süre beklemeden yatağa yatırmamamız gerektiğinin farkında olmaya çalıştık.

+1 Bu yaklaşımı her iki çocuğumuz için de kullandık ve hiç sorun yaşamadık.
babiesRyummy
2011-07-03 16:00:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bebeğimle birlikte, davranışına "kurallara" uymaktan daha doğru olduğunu öğrendim. Devasa geğirmesi yaptığı ve yine de mutsuz ve gazlı göründüğü ve biraz daha fazla hava almak zorunda kaldığı zamanlar olmuştur. Ufacık bir geğirdiği ya da sadece birkaç hıçkırdığı zamanlar oldu ve sakinleşmek ve mutlu olmak için tek ihtiyacı olan buydu. Bebeğinize dikkat edin - hala etrafta dolaşıyorsa ve biraz tedirgin ve mutsuz davranıyorsa ve inleyen gazlı sesler çıkarıyorsa, muhtemelen biraz daha denemelisiniz. Mutlu ve hoşnut görünüyorsa ve hiçbir şey onu rahatsız etmiyorsa, büyük olasılıkla onu yere sermek güvenlidir.

(Ve not - bebeğimin geğirmesi genellikle 10 dakikadan fazla sürüyor, özellikle de çok küçükken ve sindirim sistemi tam olarak gelişmedi ... Bir kez daha sihirli bir sayı olduğunu sanmıyorum. Çocuğa bağlı.)

Corvus Melori
2011-07-04 01:18:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu gerçekten çocuğa bağlı. Bebeğimin 6 aylık olana kadar, istisnasız her 2 ons mama gazının kesinlikle gazlanması gerekiyordu. Pedimiz, emzirmeyi bırakmam gerektiğinde bizimle konuşmayı reddetti, ancak meslektaşlarından birinden aldığımız küçük tavsiye, bazı bebeklerin yarı yolda büyük bir geğirme ile iyi iş çıkardığıydı, ancak bazı bebeklerin bunu elde etmek için her iki ons zamana ihtiyacı var. ya da perişan olurlar.

user16567
2015-06-03 00:19:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tamam. Her bebek farklıdır. Ancak .. Bebeği gürlemenin daha kolay bir yolunun biberonla veya memeyle beslenmek olduğunu öğrendim. Onu elimden geldiğince oturttum. Sonra onu (sırtüstü) mızmızlanmaya veya çalkalanmaya başlayana kadar yere yatırın, sonra başka bir gümbür gümbür gelmek için yukarı kaldırın. Ve ara sıra ona uzanarak konuşur, oynar ve onunla şarkı söylerim (bu da bize bağlanma zamanı verir) Tüm burblar çıkana kadar tekrar tekrar yapıyorum. Bazen tükürebilirsin. Ancak bu deneyimden öğrendiğim bir numara ve ebem de bunu doğruladı

Merhaba user16567, siteye hoş geldiniz. Cevabınızda bazı iyi bilgiler var, ancak soruyu doğrudan ele aldığından emin değilim. OP, büyük bir geğirmenin yeterli olup olmadığını, yani bebek bir kez geğirip geğirmek için yeterli olup olmadığını soruyor. Cevabınızı daha doğrudan cevaplayacak şekilde düzenlemek isteyebilirsiniz. Teşekkürler ve tekrar hoş geldiniz!


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...