Soru:
Çocuklarımıza 22/7/11 tarihinde Norveç'te yaşananlar gibi şiddetli saldırılar hakkında ne öğretmeliyiz?
Paul Cline
2011-07-25 21:08:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kurbanlara, hayatta kalanlara, ailelerine ve Norveç halkına tüm sempatilerimle başlayayım.

Üzgün ​​ve kızgınım ve ailemi bir zulümden koruyamayacağımı derinden hissediyorum. Kendimi iktidarsız hissediyorum. Ne yapabilirim?

  1. Çocuklar bu olayları öğrenmekten kaçınamazlar. Çocuklara bu kadar korkunç davranışları onlara zarar vermeyecek şekilde nasıl açıklayabiliriz?
  2. Çocuklara böyle bir durumla başa çıkmaları için talimat vermek için ne yapabiliriz?
"3." bu site için konu dışı. İlk ikisi iyidir.
3. Üzerinde anlaşmaya varıldı. Başkaları tartıldıktan sonra düzenleme yapacağım.
Kabul edilen 3 konu dışı, ancak 1 numaralı bana 2.Dünya Savaşı sorusu gibi görünse de - http://parenting.stackexchange.com/questions/1457/how-to-explain-world-war-ii-to-young-children . # 2 Emin değilim, çünkü muhtemelen çocuklarınızı bu tür şeyler için eğitmek öğretici değildir. Onlara güvende olmalarını söylemeye çalışmak başka bir şey, onlara "Commando" daki Alyssa Milano gibi olmayı öğretmek başka bir şey.
3. bölüm elendi.
Yine de 1 numaraya, http://parenting.stackexchange.com/questions/1457/how-to-explain-world-war-ii-to-young-children cevabını verdiğim gibi cevap verirdim - çocuklarınızın neler yapabileceğini biliyorsunuz öyleyse buna göre cevap ver.
Iki yanıtlar:
#1
+7
Torben Gundtofte-Bruun
2011-07-26 14:56:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

reklam 1)

Bir Danimarka gazetesinde bir çocuk psikoloğunun yazdığı bir makale var, ondan özü damıtmaya çalışacağım. (Sanırım Google Translate size bir çeviri verebilir ancak sonuç ağımda engellendi.)

  • En küçük çocuklar bile bir şeylerin sizi rahatsız ettiğini hissedebilir, sadece ikinci el, filtrelenmiş ve parçalanmış bir deneyim yaşarlarsa.
  • Küçük çocukların ebeveynlerinin (okul öncesi çocuklar) onları kaptırdıklarını, neyin doğru neyin yanlış olduğunu bildiklerini kontrol onlardadır.
  • Kontrolü elinizde tutmanın bir yolu, TV'nin uzaktan kumandasına el koymaktır. Bunun korkunç olduğunu söylemekten korkmayın, bunu izlememelisiniz .
  • Ne oynadıklarına dikkat edin. Çocuklar kendilerini oyun, başkalarıyla etkileşim ve yaratıcılıkla ifade ederler. Trajedinin unsurlarını bütünleştirmeye başlarlarsa, o zaman katılın ve (örtülü olarak) oyunu başka bir şeye yönlendirin.
  • Gerçekleri inkar etmeyin. Korkunç bir şey oldu. Ancak konuyu kapatan kısa cevaplar verin. Fantezilerini ve korkularını körükleyebilecek her türlü detayı atlayan bir gazete manşeti gibi. Ayrıntılara çoğu zaman ihtiyaç duyulmaz.

Makale başka bir Norveç web sitesine (Google'ın çevirisi burada) bağlantı veriyor.

reklam 2)

Terörizm eylemlerine karşı anlamlı bir şekilde hazırlanamazsınız .

Okuldaki zorbalar veya takipçiler gibi hesaplanabilir risklere karşı hazırlık yapabilirsiniz .

  • Kahraman olmayın, sadece kendinizi koruyun.
  • Kendinizi savunmak / korumak / saklamak için eğitiminizi [dövüş sanatları veya neyi tercih ederseniz edin] kullanın.
  • Kendinizi açıkça tehlikeli olabilecek durumlara sokmayın (örneğin köprülerden atlamak için meslektaşlarınızın baskısı altında olmak veya her neyse).
#2
+1
Nikita Barsukov
2011-07-26 00:37:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çocuğunuzun bu tür şeyleri açıklamaya ihtiyacı varsa, kendisini gerçek dünyada olan kötü şeylere maruz bırakmaya başladığını varsayıyorum. Bazen insanların kötü şeyler yaptığını anlamasını sağlamaya odaklanırdım. Çocuğunuz ergenlik çağındaysa, kişiliği halihazırda geliştiği için bu kazayı açıklamayı değil, tartışmayı tercih ederim.

Şiddet içeren durumlarla başa çıkmanın yollarına gelince, çocuğunuzu bazı dövüş sanatları bölümü.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...