Soru:
Yeni yürümeye başlayan çocuklarda sakarlığın genel nedenleri nelerdir?
Javid Jamae
2011-05-14 16:43:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

20 aylık kızım özellikle sakar. Sürekli düşüyor, bir şeylerin içine giriyor, tökezliyor ve hatta düştükten sonra ayağa kalkmakta zorlanıyor. Neredeyse yürümesini sürekli düşme hali olarak tanımlardım. 5 çocuğum var, bu yüzden tüm çocukların farklı olduğunu biliyorum, ama o diğerlerimden önemli ölçüde daha sakar. Bir çocuğun bu sorunu yaşamasının yaygın nedenleri nelerdir?

Beş yanıtlar:
#1
+7
Torben Gundtofte-Bruun
2011-05-15 00:39:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Her zaman sakar mıydı? Ben doktor değilim ama aklıma gelen ilk şey kulaklarındaki denge organlarıyla ilgili olası bir sorun. Bunu test etmek için yöntemler var.

Kulağın tüm halkalarındaki rahatsız edici herhangi bir maddeden kurtulmak için basit fizyoterapik manevralar vardır ve bu, ilk etapta sorun buysa sorunu çözebilir.

Bu da olabilir. kulakta bir virüs olabilir. Bunu bir veya iki kez yaşadım, tıpkı büyük bir sersemlik ve deniz tutması gibiydi.

Eminim zaten çocuk doktorunuza sordunuz, ama tekrar sorun ve bir uzmana sevk edilmeyi isteyin.

Evet, her zaman sakar ve hala devam ediyor. Muhtemelen genetik bir iç kulak sorunu. Manevralara bakacağız, bu umut verici görünüyor. Teşekkürler.
#2
+4
Rory Alsop
2011-05-15 19:50:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üçümüzle birlikte, her sakarlaştıklarında bir büyüme atakları yaşadıklarını fark ettik, öyle ki en küçüğü için günde bir sakarlık, ablasının eski giysilerinin bir sonraki boyutunu almamız için yeterli bir uyarıdır Hazırlık aşamasında tavan arasında.

Vücutları boyut değiştirdikçe beyinlerinin doğru propriyosepsiyonu açığa çıkarması zaman alır.

@ Torben'in cevabına göre tıbbi bir neden olabilir, ancak normal büyümeden başka bir şey olmayabilir.

#3
+2
Marie Hendrix
2011-08-18 06:37:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kulak enfeksiyonu veya kulağında sıvı olan çocuklar genellikle diğerlerinden daha "sakar". İşitme mekanizması, denge için çok önemli olan yarım daire şeklindeki kanalları barındırır.

Kulak enfeksiyonlarına genellikle "sessiz hastalık" denir çünkü sıvı ağrı veya başka semptomlar olmadan mevcut olabilir. Bu nedenle bazen zayıf denge, bir sorunun tek göstergesidir.

Ayrıca, ayak ve bacaklardaki anormallikler tökezleme davranışına katkıda bulunabilir. İçeri girme ve eğik bacaklar iki örnektir.

#4
+2
Nate Cook
2013-09-14 02:18:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu açıkça artık eski bir soru, ancak olası nedenler listesine görme sorunlarını da ekleyeceğim. İyi görme, görüşün netliğinden daha fazlasıdır - çocukken göz takım oluşturmayla ilgili sorunlar yaşadım (üç boyutlu uzayda her iki gözün aynı noktaya odaklanmasını sağlama) ve daha önce bir semptom olarak sakarlığı görmüştüm. Çocuklarla görme eğitimi veren bir göz doktoruyla göz muayenesi yapmak, bunun bir faktör olup olmadığına ışık tutabilir.

#5
  0
MichaelF
2011-05-16 17:01:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunun bir kısmının, bebeklerin yürümeden önce ne kadar emeklediklerinden ve henüz iki oğlumla tam olarak teyit edememekten kaynaklandığını duydum, bu yüzden bu bir tür anekdot ama işte benim şüphelerim. Bunun bir kısmı, çocukların dengeyi nasıl öğrendiğidir, fazla emeklemeyen veya yardımla yürümeyenler daha sonra sorunları dengelemeye daha yatkın görünmektedir, büyük oğlum böyle görünüyor ve aynı yaşta olan başka bir çocuğu tanıyorum. aynı konular. Oğlum ve arkadaşlarımızın oğlum asla çocuklar kadar emeklemediler, yürümeye atladılar, bazen düşerler - benim için daha çok futbol koçu olurken fark edilir. Gençliğim hızlı bir sürünen ve aşağı yukarı kalkarak zaman geçiriyor, daha dengeli görünüyor; Çok farklı çocuklar oldukları için bunu birkaç yıl içinde kendime doğrulayacağım.

Fiziksel olabilecek, iyi oturan kıyafetler giyme, büyük oğlumun daha gevşek olması gibi sorunları bir nevi yok etmek için yaptığımız bazı şeyler kıyafetleri aksi halde çekme eğilimindedir ve dengesini kaybeder. İyi oturan ayakkabılar, bazen karım onları biraz büyük alıyor, ki bu bir sorun olmadıkça, futbol sahasında birden çok kez uçtuklarını gördüm. Onlara becerilerini geliştirmek için bazı egzersizler verin, vücutları büyüdükçe onlara uymaları gerekiyor, ancak bir süredir büyüme atılımımız olmadı, bu yüzden daha fazla eğitim oldu. Kung Fu bizim için bunun bir parçası ve bazen oyun oynarken oğluma yardımcı olacak engelli kurslar yapıyoruz. Ayrıca çocukların yorgun olmadığından da emin olun, oğlum sakinleştiğinde daha sakar oluyor ama bence bu çok doğal.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...