Soru:
İlkokul öğrencileri için hangi TV şovları faydalıdır?
msh210
2011-07-14 02:33:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

7-8 yaş arası bir çocuk için iyi televizyon şovları arıyorum. Elbette, "iyi" çok belirsizdir, bu yüzden iyi olmadığını düşündüğüm şeylere dair bazı örnekler vereceğim ve birçoğunuz farklılaşıp onları iyi görse de, bu fikri bir kenara bırakıp yerine benimkine göre soru. :-)

İyi olmayan şovlar şunları içerir:

 • İyi Şanslar Charlie . Sadece bir kez açtım ve bölümün (kısmen) flört hakkında olduğunu ve başka bir "ateşli Jake" adlı bir karakter olduğunu öğrendim. Sekiz yaşında biri için kesinlikle uygun değil. Aslında, Disney Channel şovları aynı nedenle genel olarak iyi bir AFAICT değildir.
 • SpongeBob SquarePants . Yaş meselesinin yanı sıra (eğer isterseniz çok düşük bir “okuma seviyesinde”), aynı zamanda ağır bir şekilde birbirlerine karşılıksız hakaret eden karakterleri de içeriyor. Yine uygun değil.
 • Orijinal animasyonlu Pembe Panter Gösterisi . Şiddet içeriyor.

İyi şovlar şunları içerir:

 • Andy Griffith Şov . hatırladığım kadarıyla, sadece sade, temiz bir eğlenceydi. (Yine de yanlış hatırlıyor olabilirim. Bir süredir görmedim.) Ne yazık ki burada yok.

Başka var mı?

"yayınlanıyor" - şu anda yaşadığınız yeri gösteren TV şovlarını mı kastediyorsunuz? Nerede bu? Sorular (ve cevaplar) dinleyicinin çoğunluğu için yararlı olmalı ve zaman içinde geçerliliğini korumalıdır, bu nedenle bir süre ve bir alanla sınırlandırmak soruyu biraz daha az kullanışlı hale getirir.
@TorbenGB, iyi bir nokta. Düzenleyeceğim.
Http://parenting.stackexchange.com/questions/73 sayesinde http://www.commonsensemedia.org/reviews/a-z/ keşfettim. Tüm sonuçlarına katılmasam da harika bir kaynak.
re: Spongebob ... Looney Tunes'u çocukken izlemedin mi?
@DA01, pek değil. Yine de çocukken yaptığım şeyin soruyla ne alakası var?
Ve unutmayın ki 7/8 yaşındaki bir çocuk, çizgi film şiddeti ile CSI'ın son bölümü arasındaki farkı anlayacak bir olgunluk seviyesinde olacaktır.
@msh210 asıl mesele, çocuk çizgi filmlerinin eskisinden daha fazla veya daha az şiddet içermemesidir. Bir ebeveyn olarak ne izlemelerine izin verdiğiniz tamamen sizin yetki alanınızdır, ancak mevcut çizgi filmleri yasaklayanlarla mücadele ediyor olabilirsiniz.
@DA01, tabii ki, bunu size vereceğim.
NetFlix'i kullanın, çok sayıda eski ve yeni şovunuz var ve istediğiniz / çocuklarınızın TV izlemesi için ihtiyaç duyduğunuz zamanlar üzerinde tam kontrole sahipsiniz!
Çocuklarımın TV izlemesine izin veriyorum, bu yüzden biraz tuzlu ifademi alın: "TV izlemek her dakika boşa harcanır," iyi "veya" sağlıklı "yoktur, sadece" kötü "ve" gerçekten kötü ". Mesele şu ki: TV izlemek etkileşimsizdir ve tüketiciyi her şeyin gördüğünü veya duyduğunu kabul etmeye iter. _Ama biraz zaman kaybetmek için TV mükemmel!
Kavgalarda kendilerini nasıl savunacaklarını öğrenmeleri için çocuklarımın Jerry Springer'ı izlemelerine izin verdim.
neden TV izlemek zorundalar? (birisi bunu söylemeliydi) o yaştayken gerçekten televizyon izlemiyordum, kitap okuyor ve dışarıda oynuyordum.
Onsekiz yanıtlar:
#1
+11
kzh
2011-07-18 03:41:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oğlum ve ben Netflix'teki birçok belgeseli anında izliyoruz. İnternette belgeselleri ücretsiz izleyebileceğiniz birçok site var.

Çocukların kafalarını ıvır zıvırla doldurmalarına gerek yok. Bu dünyayı harika yapmalarına yardımcı olacak bilgiye saygı duymayı öğrenmek için inşa edilmeleri gerekir. Çocukken Discovery Channel'ı izleyerek büyüdüm, ama artık çoğunlukla önemsiz. Bence PBS harika. Bir anteniniz yoksa bir anten alın, çoğu PBS istasyonu dijital yayınlar üzerinden birden fazla kanal yayınlayacaktır. Ne yaparsan yap, onun bilgi ve keşif arzusunu besle.

#2
+9
DA01
2011-07-19 02:18:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çocuk TV'sinin 20/30 yıl öncekinden daha fazla şiddet olduğundan emin değilim. Bugs Bunny, Spongebob kadar aşağılayıcı. Pembe panter, Adventure Time kadar "vahşi". Aradaki fark, artık bir yetişkin olmanız ve olayları farklı şekilde görmenizdir. Ve 40/50 yıl önce de pek çok 'kovboy ve kızılderiliydi'.

Bununla birlikte, neyin kabul edilebilir olduğuna dair örneğiniz oldukça dar olduğu için, PBS'deki her şeye ve belki de birkaç Mythbusters / Dirty Jobs türüne bağlı kalmak isteyeceğinizi söyleyebilirim. Eski klasiklere gelince, çocuklarım Get Smart'ı seviyor.

Çocuklarınızın arkadaşları varsa Nickelodeon ve Disney izleyeceklerini unutmayın.

#3
+6
Cryst
2011-07-14 04:59:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çocukken şunlardan hoşlanırdım:

Looney Tunes
Tom ve Jerry

Her zaman komik ve eğlenceliler. Diğer seçenekler şunlardır:

Paddington Bear (Çok sevimli, çok eğlenceli)
Charlie Chaplain? (Çocukken, gevezelik ettikleri şeylerin yarısını anlamadıklarını izledim ama yine de maskaralıklarından hoşlandı)

Ya da sadece kitapları deneyin. Kitaplar çok daha iyi. Hayal gücünü canlandırır ve geliştirir. Kişiyi daha akıllı yapar.

Soruyu soran kişi * Pembe Panter'i * çok şiddetli bulursa, * Tom ve Jerry * 'nin kabul edilmesinin hiçbir yolu yoktur. Bu şovu sevsem de olağanüstü derecede şiddet içeriyor (* Simpsons * 'dan çocuk programlarında aşırı şiddetin karikatürü olan * The Itchy and Scratchy Show * için açık bir ilham kaynağı).
@Beofett'nin söylediği. Ancak, sizin (Ham ve Bacon'ın) diğer önerilerine bakmaya değer olabilir; Teşekkürler. +1.
Tom ve Jerry şiddet eğilimli olarak kabul edilir - aynı zamanda çocukluğumdan beri sıkıcı ve sinir bozucu.
#4
+6
Torben Gundtofte-Bruun
2011-07-14 13:06:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hairy'ye, çocukları hedef alsa bile, TV'deki herhangi bir şeyin genellikle aşırı şiddet veya olgun olduğu konusunda hemfikirim.

Uygun gördüğünüz filmlerin veya TV şovlarının DVD koleksiyonlarını kiralamayı / satın almayı düşünün. Umarım The Muppet Show ve Susam Sokağı gibi daha eski şovlar mevcuttur.

+1. Muppet Show, harika fikir, teşekkürler. Susam Sokağı çok genç bir "okuma seviyesi" olabilir.
Kabul edildi, Muppet Show harika, bunu kütüphanede arayacağım.
#5
+6
Doug
2012-03-06 03:47:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bill Nye the Science Guy mükemmel bir dizi ve kesinlikle tavsiye ederim. Çocuklarımız bunu kesinlikle seviyor.

#6
+5
user420
2011-07-14 17:15:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Varsa Science Channel'ı öneririm. Bazı doğa şovları harika olsa da, bazıları çok fazla şiddet (yırtıcılık) ve diğer olgun temalar (ölüm, hastalık, çiftleşme vb.) İçerir, bu nedenle sağduyunuzu kullanmanız gerekir.

Sürekli olarak How It's Made 'ı izleyen bir arkadaşım var (ancak tüm Science Channel sitesi kapalı görünüyor, bu yüzden bunun geçici olup olmadığından emin değilim) iki erkek çocuk ve hem ilginç hem de güvenli görünüyor.

+1, teşekkürler, araştıracak. Science Channel'ı anlamadım ve daha çok eğlenceli şovlar düşünüyordum, ama belki bunlar yeterince eğlenceli ...
#7
+5
Knox
2011-07-14 17:48:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Magic School Bus 'u şiddetle tavsiye edebilirim. Ne yazık ki, bunun için iyi bir akış kaynağı yok, ancak DVD'ler mükemmel. Bilgilendirici, İlginç ve eğlenceli olan her bölüm genellikle bilimin bazı alanlarına odaklanır ("Dinozorlar", "Güneş Sistemi", "Yerçekimi", vb.). TV bölümleri, Joanna Cole'un mükemmel bir kitap serisine dayanmaktadır. Sınıfın 1. veya 2. sınıflar olduğunu düşünüyorum. Tema şarkısının Little Richard'a ait olmasından zarar gelmez. Wikipedia'da Sihirli Okul Otobüsü

+1, teşekkürler. "Okuma seviyesi" çok düşük olabilir, ancak sanırım daha büyük bir çocuğun yine de ilgileneceği konusunda haklı olabilirsiniz. Denemeye değer.
#8
+5
MichaelF
2011-07-15 19:11:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Eski Hanna Barbera şovlarındaki yorumlara katılıyorum, Pembe Panter ve Ayı Yogi'yi ve büyüyen diğerlerini sevdim, beni pek etkilemediler, ancak bugün bazı çocuk şovlarına kıyasla daha şiddetli görünüyorlar. Bir sürü silah oyunu sürüyor ve bunu gerçekten o kadar rahatsız edici bulmasam da, bu günlerde farklı bir dünya, bu yüzden bazı şovlara katılıyorum. Pembe Panter bölümleri oldukça uysal olma eğiliminde, şiddetten daha hileli ve sahip olduğum Şov Koleksiyonlarından bazıları iyi, oğlum bunu seviyor.

Başarılı olduğum diğer bazı bölümler:

 • How It's Made, daha önce belirtildiği gibi iyi, ilginç ve hızlı hareket ettiği için oğlumun dikkatini çekiyor.
 • Efsane avcıları, yaptıkları şeylerden bazıları eğlenceli ve hareket ediyor bazı noktalarda yavaş, ancak patlamalar oğlumun ilgisini çekiyor ve her zaman güvenlik ve bilimden bahsettikleri için bence sorun değil
 • Iron Chef / Food Channel, oğlum yemek programlarını çok seviyor, bu yüzden izlemesine izin verdim ruh hali içinde olanlar
 • Oğlunuz trenleri seviyorsa, benimki Dragon Tails ve Sagwa'da olduğu gibi ondan uzaklaşıyor gibi görünse de Thomas iyi biridir; benzer türden şovlar iyiydi
 • Susam Sokağı ve Elmo iyi, televizyonda izlemesine izin vermediğimizde kütüphaneden ödünç aldıklarımızı izlemesine izin veriyoruz, iyi bir seçiminiz olabilir (en azından ABD'nin bazı yerlerinde dünyanın geri kalanını bilmiyorum)
 • Dora ve Diego iyi, Diego şimdi oğlumla eskisinden daha fazla konuşuyor
 • Kai -Lan, oğlum yarı Çinli olduğu için Mandarin'e biraz maruz kalıyor ve bazen Kai-Lan'ı izlemeyi seviyor
 • Önemsemediği bazı eski diziler, ben iyiyim, çünkü şiddet minimumda ve bir çocuğun dikkatini çeker - Thundarr the Barbarian, Thundercats, He-Man veya hatta Voltron (veya 80'lerin benzeri robot şovları). ABD'de o dönemde yapılan karikatürlerin kansız olması büyük ölçüde etkilendi, biri öldüğünde bile bu çok nadirdi ve kan nadiren gösteriliyordu.

Sünger Bob gibi her şeyden çok iğrençlikle ilgili görünen benzer çekincelerim var, büyümeyi sevdiğim Transformers gibi olanlar bile artık ürün / oyuncak bağları. Gerçek tv şovu izlemeyi gerçekten sınırlıyoruz, bu bir zevktir, bu nedenle çoğu izleme, içlerinde gerçekten çok az şiddet bulunan DVD'ler veya yabancı dil şovlarıdır

MythBusters için +1! Tehlikeli şeylere karşı bir uyarıda bulunurlar ve hatta neler olup bittiğinin arkasındaki fiziği / kavramları açıklarlar. Eğitici VE eğlenceli!
#9
+5
Hairy
2011-07-14 12:54:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

7/8 yaşında bir çocuğum var ve ne izlemek istediklerine şaşıracaksınız. En genç saatleri (Dora vb.) Herhangi bir programda mutlu bir şekilde oturur, ancak bir seçim yaptığında, bir doğa programı veya Waverley Büyücüleri gibi bir şey seçecektir. Alternatifleri yerine evde çocuklarla zor sohbetler yapmayı, onlarla izlemeyi tercih ederim. Benim için sorun şu ki, çoğu şey TV'de cinselleştiriliyor ve "çocuk" TV'de o kadar çok uygunsuz içerik var ki, bundan kaçınmak istiyorsanız, tek güvenilir seçenek hiç TV olmaması.

Şu anda o kadar da kötü değil, çünkü yaz mevsimi ve onları güzel günlerde evden uzak tutmaya çalışıyoruz ve çocuklar çok okuyor, ancak artık çocuk filmlerinde bile yetişkin imaları var, ve zeki bir çocuk bunu anlayacak ve sorular soracaktır. Benimkinin yaptığını biliyorum.

Kısacası, 8 yaşındaki biri için iyi olduğunu düşündüğüm, izlemek isteyecekleri pek bir şey olduğunu sanmıyorum.

Dürüst olmak gerekirse, çocuk TV'si benim çocukluğumdan çok daha ahlaki. Şimdiki şovların çoğu, kaçınılmaz olarak 'iyi' olan bir açıya sahip olacak.

Bence bu, ebeveynlerin günümüzde karşılaştığı en zor durumlardan biri, çünkü görünüşe göre herkes çocukların bizden daha hızlı büyümesini istiyor. Bu, TV, radyo, kitaplar, dergiler ve her şeyde uygunsuz içeriğe yol açar. Geç bir pop videosu izledin mi? Lady Gaga, Rhianna? Ben çocukken televizyona çıkmazdı, gündüz olmaz.

"Çocuk filmlerinin artık yetişkinlere yönelik imaları var" ilginç bir gözlem ama bence birçok yönden yetişkinlerin çocukları sinemaya götürürken ilgisini çekmek için yapıldığını düşünüyorum. Küçük çocuklarda bunun çoğu zaten kafalarını karıştırıyor, belirli bir yaşa kadar benim bununla ilgili bir sorunum yok.
@MichaelF bir dereceye kadar sana katılıyorum, ama zeki bir çocuk bir şeyin yanlış olduğunu anlayacak ve onu çözecektir. Bahsettiğim şey şu ki, bu imalar gerçekte güçleniyor ve zeki çocuklar onları anlayacak. Benden kaçan bir film, karımla benim kaçınılmaz soruyu beklememize neden oldu. Bence onları bu tür davranışlara maruz bırakmamak için gerçekten dikkatli olmalısın. Dün sabah hızlı bir trol, gerçekten uygunsuz olduğunu düşündüğüm her türlü şeyi gördü.
Ve bir kenara, çocuklarımın dönem oyunlarının sonunu izledim. 8 yaş ve altı herkes. Buradaki imalar oldukça berbattı. Oen sahnesinde, yetişkin izleyicilerden gülmek için sahte göğüslerini sıkarak 7 yıl geçirdiniz (ayrıca bir sürtük gibi giyinmiş). Ben püriten değilim ama bazen insanların neden çocukluğu çocuktan çıkardığını merak etmelisiniz
Emin olabilirsiniz, birileri bundan para kazanıyor. Dediğim gibi, belli bir yaşa kadar bununla ilgili bir sorunum yok ama çocuklarınız için o yaşın ne olduğunu sadece SEN bilirsiniz. Benimki, bu tür şeyler için belki bir veya iki yılı kaldığını biliyorum, o zaman bu yüzden bazı filmlerden kısıtlanacak. Ebeveyn olmak 7/24 bir iştir ve popülerlik yarışması değildir, çocuklarınızın istediğiniz gibi büyümesini istiyorsanız seçim yapmanız gerekir.
@michaelF - Duygularınızın çoğuna katılıyorum, ancak bazen maalesef bu seçeneği alamıyorsunuz; Sinemaya gitmek çocuk filmlerinde çok fazla. Bazıları harika, bazıları değil, bazıları biraz yakın, ama sınırı aşmadı. Öyleyse seçenekler neler: sinema yok mu? Okul oyununa da çok şaşırdım. Çok şaşırdı ve biraz üzülmedi; çocukları cinselleştirmek bir suç olmalı, imho. Ama bu başka bir konu.
#10
+5
balanced mama
2013-11-22 11:24:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aslında evimde çok fazla televizyon izlemiyoruz (kocam olarak kablomuzu kapattık ve en sevdiğimiz programların çoğunun netflix'te olduğunu hissettim ve bir veya iki sezonu beklemeyi umursamadık ve Geç almak - neden mecbur olmadığınızda ödeme yapasınız?)

Bu, en yeni şeylerin tümüne erişimimiz olmadığı anlamına gelir, ancak kütüphaneden çok sayıda Bill Nye ödünç alıyoruz, izle Meraklı George, izlediğimiz küçük adamla netflix ve youtube'u çok kullanıyor (Netflix veya Hulu, Andy Griffiths Show'a sahip olabilir mi? - Değilse, muhtemelen youtube'da veya bir kütüphane aracılığıyla bulabilirsin).

Kızım tarihi seviyor, bu yüzden BBC'den dünya tarihinin çeşitli yönleriyle ilgili pek çok şey izledi (yine de her şeyin önizlemesini yapıyorum). Amerikan Devrimi ile ilgili bir çizgi film olan Liberty's Kids'i SEVİYOR (başka kimsenin bahsetmediğini görmedim) - bu, zaman zaman etkileri açısından biraz aşırı dramatik olan, ancak fikri karşılar ve tarihi figürleri tanıtır. , etkinlikler ve yerler.

Bence Michael Landon ile Little House on the Prairie hala sendikasyon halinde - Ne de olsa harika bir şovdu ve kitaplardan herhangi birini zaten okumuşlarsa, izlemek özellikle eğlenceli olabilir.

Ayrıca, "Castle" ve "Cathedral" gibi David Macaulay temelli filmlerden de, özellikle de yünlü mamutların yer aldığı "The Way Things Work" dizisine ( bu arada bilim evi kütüphanesi için kitap olmalı). Mekanik Avantaj ve çeşitli basit makineler serinin amacıdır.

Son zamanlarda, coğrafya dersleri için "Eyaletler Şekillerini Nasıl Aldı" dizisini izleyerek eğleniyoruz. Bu, yetişkinleri hedefliyor, ancak gördüğüm bölümlerin çoğu oldukça sağlıklı ve komikti, sadece ara sıra atılan ve "ne?" (Örneğin, kuru ilçeler ile "ıslak olanları" açıklamam gerekiyordu. "Bir sonraki ilçede çok yağmur yağsa da neden bardaki insanlar umursuyor?" Açıkçası, yetişkinlere yönelik şovları izlerken - Ön izlemesini yapmış olsam bile, birlikte izliyoruz ki onun gibi sorular sorabilsin.Ayrıca, tarih gösterinin büyük bir parçası olduğu için savaş (iç savaş gibi) ve beraberinde gelen şiddetten sık sık bahsediliyor ve yeniden canlandırmaların küçük parçacıkları bile gösterilebilir - ama o tarihi seviyor, bu yüzden sadece ele aldığımız bir konu. Gerçi bunun gereksiz olmadığından emin olmaya çalışıyorum (Tarih kanalı işleri genellikle öyledir).

İyi Şanslar.

#11
+3
monsto
2012-03-06 21:15:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İşte Discovery ve Discovery Science Channel için tekrarlanan bir oylama daha. Benim 10 8 6 yo'm, efsane avcılarından nakit taksiye kadar her şeyi izliyor ... Yurtdışında Bir Aptal, vb.

Gönderimin ana amacı, bugünlerde çocukların şovlarının durumunu kınamak.

 • spongebob günümüzün çılgın toonları. bazen komik, bazen berbat.
 • Disney, ara kızlara yöneliktir ve korkunçtur. 10 yaşındaki kızım onu ​​izlemek istiyor, ama onu Keşif veya Hayvan Gezegeni olarak değiştirmeye ZORUNLU hale getireceğim ve sonunda "ooh! Kirli İşler!" veya "Köpek Polisleri seviyorum!" ya da her neyse.
 • Nick biraz daha genç, ama aynı derecede korkunç.
 • Cartoon Network en kötüsü. Adventure Time hariç tüm bu şovlar, çizgi filmler için saçmalıklar yarattı. Gerçekten gülünç.
 • Nick Jr., 8 yaşında bir yaş için çok küçük.

Bir çocuk programı için en iyi seçeneğinizin olması üzücü bir durum olduğunu düşünüyorum. niş bir ağ üzerinde hedeflenmemiş, genel, aile programlaması. Web üzerinden keşfe dayalı şovların tüm bölümlerini yakalamayı deneyebilirsiniz.

#12
+2
user21179
2013-11-22 12:19:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Günün geç saatlerinde, ancak diğer tüm yayınların üstüne bir öneri olarak. Bu, eğitici ve ilginç olanı içeren bir fikirdir:

Vahşi yaşam gösterileri.

David Attenborough'nun vahşi yaşamla ilgili belgesellerini izlemeyi seviyoruz; Yaşam Serisi. Aslında herhangi bir vahşi yaşam belgeseli (oğlunuzun canını sıkmak açısından hayvanların avlanmasından endişe edebilirsiniz).

Bir vahşi yaşam gösterisi olan ve hayvanların ne kadar ölümcül olduğunu değerlendiren ve çok ilginç ve eğlenceli olan Ölümcül 60 var.

Şimdi çıkan başka bir gösteri, Steve Irwin'in kızı Bindi's Bootcamp. Şovdaki çocukların eğlenceli zorlukları var ve bu eğitici.

Bu şovlar yaşları esnektir, onlardan zevk alıyorum, genç çocuklarım da onlardan hoşlanıyor ve daha küçükken bu tür şovlardan da keyif alıyorlar.

#13
+2
Marie Hendrix
2011-07-31 06:13:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rainbow, Bay Roger'ın Komşuluğu ve Kaptan Kanguru okumak, onları bulabilirseniz muhtemelen kriterlerinizi karşılayacaktır.

#14
+2
JJones-Jr.
2012-10-06 13:21:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Youtube harika bir seçenektir. Sitede gezinebilir, çocuğunuz için hedeflerinizi destekleyen programlamayı elle seçebilir ve oynatma listeleri oluşturabilirsiniz. Çalma listelerinin harika yanı, programlama süresini kontrol edebilmenizdir. Bu şekilde eski ile yeniyi karıştırabilirsiniz .. amatör ve profesyonel .. sürekli ticari kesintiler olmadan çocuklarınızın mutlaka sahip olması gereken yeni oyuncaklar ve şekerli atıştırmalıklarla kafalarını doldurur.

#15
+2
Ossum's Mom
2013-11-23 11:56:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu kalabalık için dışarı çıkıyor olabilirim ama Phineas ve Ferb diyeceğim.

Evet, şu blingy, ticari kanallardan birinde (Disney?) ve siz Çocuklarınızla iğrenç cinsiyet kalıpları hakkında konuşmak zorunda kalacağım, ancak bu istisna dışında zeka ve mizah düzeyi, çocukluğumdan hatırladığım her şeyden daha büyük bir emirdir. Evimde çok fazla televizyon izlemiyoruz ama kızım iki yıl önce annemde kanalları çevirirken keşfetti. Onu kapatmasını söylemek için içeri girdim ve bağlandım.

Tam olarak eğitici olduğunu söyleyemem ama cinsel imalar içermiyor (veya şimdiye kadar gördüğüm her şey) ve kızıma Phineas'ın ne kadar olumlu ve kibar olduğunu defalarca söyledim insanlar ona karşı kaba olmaya çalıştıklarında bile. (Değer listemde nezaket ve neşe çok yüksek.) Şakaların ve bilimkurgu referanslarının çoğu, kızı ilk izlemeye başladığında kafasından geçti, ancak aksiyonu ve maceraları sevdi. Artık on yaşında ve bazı esprileri aldığına göre, onunla birlikte izlemek daha da eğlenceli.

#16
+1
Mom23
2011-12-28 09:26:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

7 yaşında bir oğlum ve 8 yaşında bir kızım var, bu yüzden ikisinin de sevdiği bir şeyi bulmak zor. Nihayet The Cosby Show ve The Brady Bunch ile başarılı oldum. Bol şans!

#17
  0
Dariusz
2013-11-22 10:50:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çocukluğumdan hatırladığım kadarıyla şimdi uygun olduğunu düşündüğüm şey:

 • Dexter'ın laboratuvarı
 • Kaptan Tsubasa (futbolu tanıtmak için harika)
 • Batman Beyond - erkekler için harika bir seçim
 • Tom ve Jerry
 • Mr Bean (her çocuk mizahı takdir etmese de)
 • Ed, Edd'n'Eddy - kendi tarzında şaşırtıcı derecede akıllı
 • SeaQuest

Ve ayrıca modern toonlardan:

 • Yıldız Savaşları Klon Savaşları
Teşekkürler. Bu şovların çoğuna tamamen yabancıyım ([Batman] (http://chat.stackexchange.com/transcript/468?m=8617748#8617748)), ancak Tom'un (kendi çocukluğumdan) ve Jerry çok şiddetli.
#18
  0
dsollen
2018-09-19 02:50:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

"İyi" yi nasıl değerlendirmek istediğinize bağlı, ancak şahsen daha fazla çocuğun Steven Universe'ü izlediğini görmeyi çok isterim.

"İyi" tanımınız "güvenli" anlamına geliyorsa, potansiyel olarak karmaşık olan ve genellikle bir çocuğu 'yetişkin' konularından korumaya çalışan herhangi bir şey varsa, muhtemelen gösteriyi beğenmeyeceksiniz. Bununla birlikte, 'iyi' tanımınız, çocuklara karmaşık konuları olumlu bir şekilde ele almayı ve olumlu görüş ve inançları öğretmeyi öğretmek anlamına geliyorsa, Steven Universe'ü yeterince tavsiye edemem.

Sizin bölümünüz hoşlanmayabilir, hafta tarzı şovun bir canavarı olarak başlaması, bu yüzden kesinlikle aksiyon ve savaş var. Gem'in vücudunun doğası gereği şiddetin gerçek bir zarara yol açmayacağı anlamına gelse de, şiddete ilişkin haklı olarak şikayette bulunabilirsiniz (çünkü dışarıya doğru olan vücutları, cevherin kendisine herhangi bir gerçek zarar vermeden 'pooflanabilir'). Şov, şiddetin karmaşıklığını ele alıyor, ana karakter herhangi birinin zarar görmesini görmekten nefret ediyor ve düşmanlarınızı anlamayı, iletişim kurmayı ve potansiyel olarak affetmeyi öğrenmeye dair güçlü bir mesaj veriyor. Kesinlikle şunu söyleyebilirim ki, güç kullanımının olumsuzluklarını göstermekte ve şiddeti putlaştırmaya çalışmaktadır; savaşa rağmen kesinlikle hikayenin bir parçası. Çocuklarınız eninde sonunda daha fazla şiddet içeren şovlar izleyecekleri için, onları putlaştırmaktansa gerçekçi ve dürüst bir şekilde tartışacak biriyle başlamanın daha iyi olacağını düşünüyorum.

Pozitiflere gelince, bunun gösterdiğini düşünüyorum. çok sayıda iyi mesaj ve genellikle çocuk şovlarında tasvir edilmeyen karmaşık konuları ele alıyor.

Dizi, basmakalıp olmayan karmaşık karakterleri gösterme konusunda harika. Standart cinsiyet / ırk / cinsel klişelerden kopar ve hatta alegori, ırksal önyargı ve ne kadar yanlış olduğunu ele alır. Şimdiye kadar gördüğüm hiçbir çocuğun, ırk / cinsiyet / cinsellikle ilişkili standart önyargılardan herhangi birini istemeden bile olsa, teşvik etmeden veya sürdürmeden, insanları oldukları gibi kabul etmeye teşvik etme konusunda daha iyi bir iş çıkardığını sanmıyorum.

Ayrıca, çoğu çocuk şovlarında nadiren ele alınan birçok karmaşık konuyu da ele alıyor. Yetersizlik duyguları veya bir standardı yakalayamama gibi konuları kapsar; geçmiş hatalardan pişmanlık duymak ve travmatik deneyimlerden kurtulmanın zorluğu; sağlıklı ve sağlıklı olmayan ilişkileri neyin oluşturduğu ve bir ilişki içinde iletişim, anlayış ve rıza ihtiyacı; idolünüzü kabul etmek kusurlu olabilir ama yine de saygı görmeye değer; ve şefkat dediğim gibi & başkalarına empati, hatta hedeflerinize aykırı olanlara bile; daha karmaşık ama önemli konularla birlikte. Bunu yeterince ince bir şekilde yapıyor ki bir çocuk muhtemelen konunun potansiyel karmaşıklığını fark etmeyecek, ancak yine de öğrenip bundan yararlanabiliyor.

Kişisel olarak daha fazla çocuğun konunun ele almayı başardığı tüm ince ama karmaşık konuları gösterin ve çocukların başa çıkmasına yardımcı olun; ve çocuk şovlarında bu kadar yaygın olan standart klişelere ne kadar aykırı olduğu. Sizi uyaracağım tek şey, gerçek karmaşık konuların gerçekten ilk sezonun sonuna kadar başlamamasıdır (dünyayı ve karakterleri bunlara dalmadan önce inşa etmek zaman alır). Dolayısıyla, ondan vazgeçmeyeceğini düşünmeye karar verirseniz, daha karmaşık tartışmaların ilk bölümlerdeki kadar fazla olduğunu görmezsiniz, onlar gelecek.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...