Soru:
Çocuklar okulda kesirleri ne zaman öğrenmeye başlar?
dave
2011-06-02 05:05:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

9 yaşındaki kızım, okulda fraksiyonlara maruz kalmaya başladı. Temel kesir aritmetiği konusunda ona yardım etmeye çalıştım ama çok ileri gitmiş gibi görünmüyor. Temelde bana karışmamamı söyleyen öğretmeniyle konuştum, öğretmeni böyledir. Kızım başka türlü çok akıllı, bu yüzden onun yaşında 2/3 x 3/7 gibi şeyleri çözmesi için çok mu zorluyorum?

Takip: Kızıma kesirleri öğretmeye devam ettim ve iki sonucu olan ondalık sayılar: şu anda farklı bir öğretmen tarafından öğretilen en iyi matematik grubunda yer alıyor, ama şimdi bir gruptaki "aptal çocuk" ve zeki çocuklar. Sebat edeceğiz ....

Kızınızın kötü bir öğretmeni var gibi görünüyor.
@JSBangs, öyleyse, burada hikayenin sadece bir tarafını aldığımızı hatırlamak güzel, resmin tamamını değil. Vaka posteri gerçekten kızını çok itiyor olabilir ve öğretmenin davranışının nedeni budur. Ama bu küçük bilgiyle söylemek elbette oldukça imkansız.
@Ilari - Kızım, önceki öğretmenlerinden bazıları tarafından "üstün yetenekli" olarak sınıflandırıldı ve kendi düzenlediği ileri düzey öğrenciler için özel derslere katıldı. Bununla birlikte, güçlü yönleri şeylerin dil tarafında. Bunun matematik tarafı için ne kadar geçerli olduğunu bilmiyorum - becerileri ortalamanın üzerinde ama okuma / heceleme kadar iyi değil. Matematik ödevini yaparken onunla bir saat geçirdikten sonra, bir adım geri atıp temeller üzerinde daha fazla çalışmamız gerektiğini düşünüyorum.
9 yaşında, kesirleri öğrenmek, çoğunlukla ona öğretmek için ne kadar zaman harcadığınızın ve öğrenmeye ne kadar istekli olduğunun bir fonksiyonudur. Öğrenmeye istekli gibi görünüyor, bu yüzden sebat ettiğiniz sürece akıllı çocuklar grubunun zirvesinde olacak. Sadece onun güveni ve çaba sarf ettiğinizde ne olacağını anlamak için ne yapacağını bir düşünün!
Neden çocuklara kesirli matematik öğretiliyor ??? Elbette ondalık nokta her şeyi oldukça geçersiz kılar?
@euroman - kesirleri manipüle etmek cebirde hemen hemen zorunludur. Ayrıca kesirlerin daha kolay olduğu birçok gerçek dünya durumu vardır (elinizde bir hesap makineniz yoksa).
Kesirler kavramını içeren cebir öğrenmek için harika bir bilgisayar oyunu var. http://dragonboxapp.com/ Bu sadece bir oyun; Eğer denerseniz, en kötü durum, kızınızın bunun sıkıcı olduğunu söyleyecektir. En iyi durum: Eğlenirken ihtiyaç duyduğu her şeyi ve daha fazlasını öğrenecektir.
Takibinize yanıt olarak: Bu durumda akıllı bir gruptaki 'aptal' çocuk olmak, tersi olmaktansa daha iyidir. Aşağıya değil yukarı doğru çekilmek daha iyidir.
6 yaşında bir torunum var ve onun Noel hediyelerinden biri, kesirler üzerinde çalışmaya başlayabilmesi için umduğumuz ekli resim.
Sekiz yanıtlar:
#1
+11
jcolebrand
2011-06-02 08:05:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunu çok fazla zorladığını sanmıyorum. Öğretmen "karışmayın" dediyse, bunu daha yüksek biriyle yapmaya çalışırım. Çocuklarının akademik yaşamlarına dahil olan bir anne babaya hoş geldiniz. Yeğenim 9 yaşında ve kesirler yapıyor, öğretmeni sınıftaki konuyu ilk kez açmadan yaklaşık altı veya yedi hafta önce bana geldi ve sınıf / 2'yi öğrenmeden önce ona temel kesirleri yaptırdım.

Elbette, onu yedide üçün üçte ikisini anlamasını sağlamak biraz karmaşık olabilir, ancak bunu yalnızca bunu anlamayan pek çok yetişkin tanıdığım için söylüyorum.

Öğretmen kimin neyi bildiğini görmek için "duyu" testleri verir. Görünüşe göre işini ortalamanın altındakileri yukarı kaldırmak olarak görüyor ve çan eğrisinin en tepesindekilere pek ilgi duymuyor. Deneyiminiz için teşekkürler, sebat edeceğim.
@Dave Eğitim sisteminde onun üstündekilerle konuşma konusunda bol şansınız olmasını umuyorum. Zorlama dürtmek için gelirse, hafta sonu bir saat kadar evde eğitim verin ve ilgisini teşvik edin.
#2
+6
Rory Alsop
2011-06-02 13:19:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çocuğunuz öğrenmek istiyorsa, onlara ihtiyaç duydukları tüm desteği vermeniz gerektiği kanısındayım - çoğu okul, bireysel olarak uyarlanmış eğitim sağlamak için değil, gruba ortadaki bir seviyede öğretmek için kurulmamıştır. en yavaş ve en hızlı öğrenenler.

Çocuklarımın gittiği okulun da 'karışmayın' politikası var gibi görünüyor ancak ben en büyük fraksiyonlarıma 6 yaşında o hazır olduğu için öğretmeye başladım. 10 yaşında şimdi temel hesabı anlıyor - okul bunu öğretmek için ayarlanmadı, bu yüzden eğer bunu öğretmenlere bırakırsam kaçırır.

"Karışmayın" kavramı bana düpedüz kötü görünüyor. Eski bir öğretmen olarak okul sisteminin sınırlarını biliyorum. Kişi elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışsa bile (ki bu her zaman böyle değildir), zaman ve kaynak eksikliği, öğrenciler başkalarını rahatsız ediyor veya orantısız miktarda ilgi görüyor, vb. Bu nedenle her zaman * bir şey * açıklanamaz veya yetersiz bir şekilde açıklanır. Tanıdığım insanlardan, genellikle öğretmenler * kendi çocuklarına * evde öğretmeye çok dikkat ederler; Sanırım okulun onlara ne veremeyeceğini biliyorlar. Okul eğitimde tekel değil, hizmet olmalıdır.
#3
+3
Ms. D
2016-05-25 04:12:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir dördüncü sınıf öğretmeni olarak, umarım burada iki farklı konuya ışık tutmama izin verin: Çocuğunuzun öğretmeni size nasıl tavsiyede bulundu ve Çocuğunuzun fraksiyon bilgisini ilerletmek ya da etmemek alakalı veya gerekli.

İlk soruyu ele alırsak, eğer bu öğretmen daha fazla açıklama yapmadan "dahil olma" derse, o zaman bu öğretmenin biraz püf noktası öğrenmesi gerekir. Neyin kastedilmiş olabileceğini yeniden ifade etmeye çalışayım; Çoğu zaman ebeveynlerin ödevlere arka koltukta oturmalarını iki şeyden dolayı öneririm: eğer ödev eksiksiz ve doğru bir şekilde geri gelirse, ancak ebeveyn çocuklarını tüm süreç boyunca yürütmek zorunda kalırsa, o zaman çocuğun konunun anlaşılması. Doğru bir okumam yoksa, onlara fazladan ilgi göstermeyi bilemem, çünkü anladıklarını varsayıyorum. Ev ödevi konusunda yardım her zaman harikadır, ancak ebeveynlerin çocuklarına okulda bunu nasıl öğrendikleri hakkında sorular sormasını ve ebeveyn devreye girmeden önce süreci mümkün olduğunca açıklamaya çalışmasını tercih ederim. Çocuk bir şeyi yanlış açıklarsa tam olarak nerede olduğunu bilirsiniz Yöntemi tamamen yeniden öğretmek zorunda kalmadan bunları düzeltebilirsiniz.

"Ev ödevi için endişelenmeyin" dememizin ikinci nedeni, ev hayatınıza saygı duymamız ve sizin herkesin yorgun olduğu geceleri aptal bir çalışma sayfası için mücadele etmenin ek stresi. Senin yanında olmaya çalışıyoruz.

İkinci konu basit: Çocuğunuz konuyu öğrenmek isterse öğrenecek. Arzuları varsa, size sorular sorabilir ve sorulmadan kendi soruşturmalarını başlatabilirler. Liderlik böyle inşa edilir. Eğer bir zorlamaya ihtiyaçları olduğunu düşünüyorsanız, beklentilerinizi yükseltmeden önce belki öğretmenle konuşun ve onun tavsiyesini alın. Başarısızlık öğrenmenin bir parçasıdır, ancak onları çok fazla zorlamak ve başarısız olacak şekilde ayarlamak, onları yeterince zorlamamak kadar zarar verici olabilir. Çocuk açıkça hızlandırılmış bir matematik düşünürü olmadığı sürece, farklı paydalara sahip kesirleri çarpmak okulumuzda 5. sınıfa kadar öğretilmez.

Umarım bu yardımcı olur

Merhaba, Parenting.SE'ye hoş geldiniz! Ayrıntılı açıklama ve derinlemesine deneyime dayalı cevaplar için teşekkürler, bu tür cevaplar sitemizi daha iyi yapan şeydir. Etrafta görüşmek dileğiyle!
#4
+2
Zottek
2011-06-02 11:33:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kızınızın çok akıllı olduğunu söylüyorsunuz. Sanırım önceki matematik konularında herhangi bir problemi olmadığı anlamına geliyor. Öğretmene biraz kredi verirdim. "Dahil olma" ifadesini duyduğumda, bunu öğretmenin "çocuğu kendi hızında ilerletmesine izin ver" dediği şeklinde görüyorum. Dahası, muhtemelen öğretmen onlara belirli bir yöntemle öğretiyordur ve 2/3 x 3/7'ye ulaşmaları biraz zaman alabilir. Bu kesinlikle çocukların kesirler halinde öğrendikleri ilk şeylerden biri değil. Bazen, tıklanmadan önce bir fikre daha uzun süre maruz kalmaları gerekir ve onu anlarlar.
Elbette, kızınız bunu yapamamaktan bıkmışsa, bununla başa çıkmasında ona nasıl yardımcı olabileceğinizi öğretmenine sorabilirsiniz. Bu.
Şahsen öğretmenleri çok fazla tahmin etme eğiliminde olduğumuzu ve ne yaptıklarını bildiklerine çok az kredi verdiğimizi hissediyorum. Aynı öğretmen onlara başka konular öğretebilseydi, ona biraz zaman verirdim. Yine de, dahil olmak iyi bir şey ve ilerlemeyi izlemelisin.

Öğretmenin yorumları, "bunu henüz bilmesine gerek yok. Zaten ortalamanın üzerinde - endişelenmeyin" şeklindeydi. Son 4 öğretmenle yakın bir ilişkim oldu. Her biri çocuğumun yeteneklerini (özellikle dilde) ve eksikliklerini (aşırı duygusal) fark etti. Bu - o kadar değil. Kızımın kendi hızında ilerlemesine izin vermekten mutluluk duyarım, ancak sınıfın geri kalanı yetişene kadar hiçbir yerde ilerlemeyeceği hissine kapılıyorum. Bununla birlikte, öğretmenle açık fikirli olacağım. Teşekkürler.
Öğretmenleri denemeye ve onları alt etme eğilimimizin bir nedeni var. Dışarıda bir sürü kötü öğretmen var (ama aynı zamanda pek çok iyi öğretmen!). Bir ebeveynin bir çocuğun eğitimine dahil olmayı istemesinin mantıksız olduğunu düşünmüyorum (tam tersine, dahil olmayı istememenin mantıksız * olmadığını * düşünüyorum!). Öğretmen ebeveynin çok zorlamasıyla gerçekten ilgileniyorsa veya belirli bir hızı olan belirli bir yöntemi izliyorsa, bunu ebeveyne açıklamak öğretmene kalmıştır ve sadece "karışmayın, ben ne yaptığımı biliyorum! "
#5
  0
at01
2011-06-10 13:04:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Öncelikle, çocuğunuz için en iyi eğitimi almak için zorlamalısınız. En iyi niyete sahip harika öğretmenler her zaman neyin en iyisini bilemez.

İkinci olarak, kesirleri öğretmek için farklı yaklaşımlar deneyebilirsiniz. Kızınızla nasıl başa çıktığınızı tam olarak bilmiyorum, ama eğer ileri veya diğer her şeyde yetenekliyse, o zaman bu zor olmamalı. Hayal kırıklığına mı uğruyorsunuz ve belki bu kızınızı hayal kırıklığına uğratıyor mu? Farklı bir matematik kitabı veya çalışma kitabı denediniz mi?

#6
  0
Hairy
2011-06-30 14:43:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Benim için buradaki ana sorun, çocuklarımızın bize farklı bir şekilde öğretilmesidir. Eğitimimde kullanılan metodolojileri kullandım ve öğretmenler farklı metodolojileri kullanacaklar, bu da çocuklarda kafa karışıklığına neden olabilir. Yani, bu örnekte, hattın işin içine girmediğini düşünüyorum, sert ve kaba olsa da, oldukça parayla ilgili. Gerçekten hoşlanmadığım bir şey de, öğretimin genellikle ezberci olması, yani öğretme yöntemleriyle değil, tekerlemeleri tekrarlayarak (daha iyi bir kelime için) öğretiyorlar.

Çocuklarımı evde okutuyorum. Matematikte, buradaki modern yöntemlere güvenmediğim ve matematik benim için güçlü bir konu olduğu için bildiklerime güveniyorum.

#7
  0
mark
2012-05-24 16:44:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sanırım 9 geç kalıyor. Kızımız 6 yaşında bir elmanın ne olduğunu ve yarım elmanın ne olduğunu biliyor ve birkaç oyunda dörtte birinin kaç olduğunu biliyordu, 4'ün çeyreği 1 ise 8'in dördünün 2 olması gerektiğini tahmin etti ve sonra çeyreklik cevabı verdi. 6 = 1 ve iki çeyrek. Sonra ağabeyiyle güreşmek istedi, biz de durduk, ancak çocuklar uygunsa erken anlıyor.

Çocuk okulumuzda yüksek oranda özel ihtiyaçları olan çocuklar var, bu yüzden diğer taraftaki çocuklar anlamıyor Öncelikli olarak bana öyle geliyor ki ebeveyn müdahalesi bu çocukların işi kolaylaştırmak için önemli.

Yarım ve çeyreklerin somut örneklerini toplamayı ve çıkarmayı anlamak, kesirleri çarpmaktan çok farklı bir beceridir. Bu soru soran kişi, bu şeylerin nasıl öğretildiği konusunda çok daha soyut bir beceri soruyor.
#8
  0
KeithS
2012-05-26 01:37:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çocuğunuzun öğretmeni size ebeveyn olarak pek çok kelimeyle "karışmamanızı" söylediyse, o öğretmenin bölüm başkanı, müdür yardımcısı, müdür ve / veya müfettişle ilgilenirim. TABİİ Velilerin çocuklarının eğitimine katılmaları gerekiyor.

Asıl soruya göre, 9 yaş yaklaşık 4. sınıftır (her sınıf için doğum gününün nerede olduğuna bağlı olarak not verin veya alın. http://www.time4learning.com/fourth-grade-math.shtml 'e göre, 4. sınıf çocuklara kesirleri öğretmek için oldukça uygun. 3. sınıf çoğunlukla temel aritmetikte ustalıkla ilgilidir ve Birden fazla işlemi birbirine zincirlemeye başlıyor (yani 5x3 + 2).

Sorun yaşıyorsa, bunu açıklamanın başka bir yolu olup olmadığını görüyorum. Meyveyi kullanmayı deneyin; bir elmayı 4'e (veya 6'ya dilimleyin) veya 8) parçalar, sonra çocuğa bir parça verin, elindeki parçanın tüm elmayı oluşturan sekiz parçadan biri olduğunu ve bu yüzden sekizde biri veya 1/8 olduğunu açıklayın. Sonra onlara başka bir parça verin. şimdi sekizde iki parça veya 2/8 var. Henüz en az terimleri bilmeleri gerekip gerekmediğinden emin değilim, ancak varsa, parçaların çiftlerini bir araya getirin ve iki parçasının artı diğer altısının çiftleri, bir tane sahip oldukları, bütünün dört bölümünü oluşturabilir, bu nedenle iki sekizinci de elmanın dörtte birine eşittir. Çoğu zaman çocuklar sayıları anlamaz çünkü sayıların neyi temsil ettiğini görmezler. Etrafta hareket edebilecekleri ve sayıları eylem halindeki görebilecekleri gerçek bir şeye dayandırırsanız, anlayışlarında büyük bir fark yaratabilir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...