Soru:
Merdivenlerimin tepesinde hangi güvenlik kapısını kullanabilirim?
Dave
2011-06-06 18:12:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Evimde iki merdivenim var. Bir tarafta kare şeklinde metal bir mil var, muhtemelen her bir kenarı 1.5 ". Diğer taraf duvardır (alçıpan).

Şimdilik yalnızca çevrimiçi araştırma yapıyorum; yapmadım Bir Bebeğin 'R Us'una şahsen bakmak için zaman bulamadım. Seçeneklerimin ne olduğunu veya bu kurulum için hangi bebek kapısının "en iyi" olduğunu bilen var mı? 11 aylık çocuğumun merdivenlerin üstünde bir oyun odası var ve aniden merdivenlere doğru indiğinde her zaman gergin oluyor ve eşim & onunla ilk adım arasına girmek için acele ediyorum.

Herhangi bir öneriniz var mı?

En iyisini bilmiyorum, ama ne tür olursa olsun duvara vidalanmasını sağlayın ve duvar çocukların üzerine koyduğu ağırlığı / basıncı kaldıracak kadar sağlam. Bodrum merdivenlerimizde bir tane var ve o kadar iyi monte edilmişti ki, neredeyse kaymak ve ayakta kalmak için kapıyı tuttuğumda beni tuttu.
Bu, anlaşılması biraz zaman alacak şeylerden sadece biri.
Bunun yerine oyun odasının kapısına bir kapı koymayı düşündünüz mü? (Bir tane olduğunu varsayarsak) Böyle bir odanın kapısını kapatmanıza gerek yoktur ve merdivenlerde pek işe yaramayacak bir kapı aralığında güzelce çalışacak tonlarca kapı vardır. Ya da, masrafa ve zahmete girmeye istekliysen, belki de Hollandalı bir kapıya dönüşüm.
Altı yanıtlar:
#1
+5
Torben Gundtofte-Bruun
2011-06-06 18:32:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  1. Hemen bir kapı alın. Herhangi bir kapı. Git!
  2. Başka bir ürünün daha uygun bir ikame olup olmadığını daha sonra anlayın.

Çocuğunuz görünüşe göre oldukça hareketli olduğundan, endişeleriniz yukarıdaki sırada olmalıdır. Acil bir güvenlik endişeniz var, bu nedenle şu anda bu en iyisi değil. Çoğu kapı, daha sonra başka bir kapı almaya gücünün yetmeyeceği kadar pahalı değildir ve ilki başka bir yerde tekrar kullanılabilir.

Merdivene ilişkin açıklamanıza uyduğumdan emin değilim, ancak çoğu kapının duvarda (veya sabitlendiği yüzey ne olursa olsun) çok az genişliğe ihtiyacı vardır. Yüzeye vidalanabilir veya çift taraflı yapışkan bant kullanılarak duvara yapıştırılarak plastik bir şekle yerleştirilebilirler. Bazıları entegre bir kapı kullanılarak açılabilir, biri açılamaz.

Evimizde farklı modellerimiz var ve arkadaşlarımızın evlerinde de birkaç başka model gördüm.
Hepsi iyi çalışıyor.

Bunu hâlâ okuyor musunuz yoksa mağazaya mı gidiyorsunuz? :-)


Kapının güvenli montajı:

  • Alçıpan tarafında kapak vidalanmalıdır alçıpanın içine. Bir çocuk tarafından kenara itilmemesini sağlamanın tek yolu budur; çift ​​taraflı yapışkan, duvar boyasına sağlam bir şekilde yapışmayacağı için işe yaramaz.
  • Metal mil üzerinde vidalar kesinlikle işe yarayacak, ancak bu çözümden çekiniyorum çünkü kolayca kapatamıyorsunuz kapı çıkarıldığında vida delikleri (alçıpanda, bunu yapmak kolaydır). Yine de güvenilir bir son çare. İlk önce çift taraflı bant kullanıp kullanamayacağınıza bakın - bu, kapının kapalıyken dışarı doğru basınç uygulaması şartıyla ve geçidin önemli bir montaj yüzeyine sahip sağlanması şartıyla işe yarar sağlam bir tutuş sağlamak için - madeni para boyutunda iki yama yeterli değil!
Olumsuz oy ne için? Cevabımı nasıl geliştirebilirim?
(Size olumsuz oy veren ben değilim, ama ...) cevabınız çok yardımcı olmadı ve "tüm kapılar hemen hemen aynı" anlamına geliyordu. Herhangi bir kapının geçit olmamasından daha iyi olduğuna katılmıyorum, ancak bir kapıyı nasıl bağlayacağımı bilmediğim ve belirli bir ürün veya fikir / örnek aradığım komik bir noktam var.
Yeterince adil. Bunu * sadece çok az genişliğe ihtiyacım var ... * ile çözmeye çalışıyordum ama ne demek istediğini anlıyorum. Kapılarımızın nasıl monte edildiğine dair bir fotoğraf çekebilir miyim bir bakalım, yardımcı olabilir.
Oldukça doğru bir cevap olsa da, tüm kapılar aynı değildir ve montaj duvara bağlı olarak farklı olacaktır. Cevabınızı amaçlandığı şekilde aldım ama her zamanki cevaplarınız kadar iyi bulmadım.
Bu cevap tehlikelidir. Alçıpan / pladterboard'a uygun olmayan şekilde sabitlenmiş bir kapı güvenli değildir ve yanlış bir güvenlik hissi yaratabilir. Kapının hem alçıpana hem de metal bir mile güvenli bir şekilde tutturulması gerekir - bunlar çok farklı iki yüzeydir.
@DanBeale: Bunu ele almak için bir güncelleme ekledim. Şimdi daha iyi?
Bu cevap en iyi ihtimalle belirsiz, en kötü ihtimalle yanlış ve tehlikelidir. Soruyu çok iyi yanıtladığını sanmıyorum. Yaptığı tek şey, küçük bir çözümle bir uyarı yanıp sönmektir.
#2
+3
jny
2011-06-06 18:51:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ben de bu sorunla boğuşuyordum. Merdivenlerin üstleri için çok az sayıda kapı uygundur, yani basınç montajlı kapılar, merdivenlerin üstüne bir miktar ağırlık uygulandığında kolayca devrilebilir ve daha sonra potansiyel olarak daha tehlikeli bir durum yaratırsınız, ayrıca tarif ettiğinizden bu bir seçenek bile değildir.

Sonuçta, dayanıksız göründüğü için hiç rahat hissetmediğim buna benzer bir şey elde ettik (montaj da bir sorundu). Ama oğlum zamanın çoğunu aşağıda geçirdi. Diğer bir seçenek de mümkünse oyun odası ve merdivenler arasındaki bir koridora bir kapı koymak olabilir.

#3
+1
Satanicpuppy
2011-06-06 18:33:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Merdivenlerin tepesi için, kapının nispeten kolayca açılabileceği buna benzer bir tane isteyeceksiniz. Aksi takdirde, onu açık bırakma eğiliminde olursunuz ve bu da amacını bozar.

Bir tarafında alçıpan ve diğer tarafında bir tür korkuluk varken bir kuyuya monte etmek zordur. Kaymayacağından emin olmanız gerekecek çünkü çocuk sonunda, her arkanızı döndüğünüzde üzerinde asılı kalacaktır.

Merdivenlerin üstüne basınç montaj kapısı koymayın. Evenflo web sitesinden (http://www.evenflo.com/sme_homesafety.aspx?id=336) Basınca monte edilmiş güvenlik kapıları basınç kullandığından ve kurulum için herhangi bir donanım gerekmediğinden, yaralanmaları önlemek için merdivenlerin üst kısmında kullanılmamalıdır. .
@jny: Yani bir taraftaki metal çubuğa mı yoksa diğer taraftaki çürük alçıpana mı delecek? Bir saniye düşünün. Her iki şekilde de MacGyver'e gitmeniz gerekecek ve deneyimler bana, bir basınç montajı ile başlamanın daha kolay olacağını söylüyor.
Her bir kenarında 1.5 "metal mili olduğunu söylüyor. Basınç montajlı kapı için çok küçük - kayması çok kolay.
@jny Evet, onu sıkıştırması gerekecek.
#4
+1
Raad
2016-12-15 17:32:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Merdivenlerimizin tepesine bir Baby Dan Flexi Fit metal kapı ( http://www.babydan.com/page1073.aspx?recordid1073=176) yerleştirdim ve işi tamamladı iyi.

Oldukça güvenlidir - başparmağınızla bir kilitleme çubuğunu geriye kaydırmanız ve ardından kapıyı kaldırmanız gerekir. 67 - 105 cm arasındaki açıklıklara uyacak ve tek elle açabilirsiniz.

Menteşeli tarafta duvara birkaç tahta blok vidalamak zorunda kaldım, ancak bunun nedeni açıklıktı merdivenlerimizin tepesinde her iki tarafta da karşılıklı düz yüzeyler yok.

Yardımcı olacağını umuyoruz!

#5
+1
Hilmar
2016-12-16 03:51:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Muhalif bir görüş sunmak (kilometreniz değişiklik gösterebilir). İyi bir arkadaşımız Boston Çocuk hastanesinde beyin cerrahıydı. Merdivenlerin tepesinde bir kapı gördüğünde her seferinde balistik olur. Çocukların bıçağının altına düşmelerinin bir numaralı nedeni, merdivenlerin üstündeki bir kapının üzerinden tırmanmak ve sonra önce ekstra uzun bir düşme kafasını almaktı. Bu, çocukların merdivenlerden düşmesinden çok daha büyük bir sorundu.

Bizim durumumuzda herhangi bir kapı kullanmadık, ancak merdivenlerin altında güzel, kalın, kabarık bir halı vardı. Hemen hemen tüm çocuklar birkaç kez kaydı, kaydı, merdivenlerden aşağı yuvarlandı ama bu öğrenmenin bir parçası ve hiç yaralanma olmadı. Başka nedenlerle erişimi kapatmanız gerekirse, kapıyı merdivenlerin altına koyun.

#6
  0
SQB
2014-02-28 16:16:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sarılabilen güvenlik kapıları vardır. Hızlı bir arama, Lascal'ın bir, belki başka şirketlerin de yaptığını ortaya çıkardı.

Başka hiçbir güvenlik kapısının sığmayacağı alanlara böyle bir kapı monte edilebilir.

‡ Adı KiddyGuard®.

Bunları her iki uçuşumuzun da altında bulabilirsiniz, başka hiçbir şeyin olmayacağı yerlere uydurma açısından sihirlidirler, ancak bir uçuşun tepesinde, çocuk büyüklüğündeki bir boşluğun En alttan zorlama. Emin olmak için üst basamaktan birkaç inç uzağa monte edebilmelisiniz. Satın almadan önce düşünmediğim bir diğer şey de, mandal mekanizmasının onları sessizce açmayı zorlaştırması, bu yüzden uyku alanlarının yakınına yerleştirildiklerinde harika olmamasıydı.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...