Soru:
Arabada gençlerle hangi oyunları oynamak iyidir?
zompz
2011-07-27 23:51:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Önümüzdeki ay 15 ve 18 yaşlarındaki iki çocukla bir arabada seyahat edeceğim ve onlarla arabada bazı oyunlar oynamak istiyorum.

Farklı araç plakaları aradığınız oyunu ve yol işaretlerine ve benzerlerine bakarak alfabede ilerlediğiniz alfabe oyununu biliyorum. "Hayalet" denen bir şey içeren başka oyunlar da duydum? her bir kişi bir kelimeyi denemek ve tamamlamak için bir harf söyleyerek, son mektubun size düşmemesini sağlar.

Tüm araba türü oyunlar için başka uyarıcı / içeren başka herhangi bir şey var mı?

15-18 yaşları "genç" kategorisinin üst yarısı olduğundan "genç" i kaldırarak küçük bir düzenleme özgürlüğünü aldım.
Sekiz yanıtlar:
#1
+11
Bri Mat
2011-08-14 02:39:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Komik bir tane buldum :) ben de 15 yaşındayım, bu yüzden bunun iyi olacağını biliyorum :)

Sıradaki kapı kim? Trafik kuyruğundaysanız insanlar hakkında hikayeler uyduruyorsanız yakındaki arabada kısa bir süre için komik olabilir, örneğin isimleri ne, bir iş için ne yapıyorlar, hobileri ne, hangi evcil hayvanlara sahipler, evleri neye benziyor vb. Arabada iyi bir hayal gücü / mizah anlayışı var ve çirkin gerçekler uydurabilir.

Umarım beğenirsiniz =]

+1 Bunu her yerde eğlenceli bir oyun olarak yapıyorum; arabada, mağazada, sinemada veya insanların izlemesini istediğim başka bir yerde.
#2
+6
Torben Gundtofte-Bruun
2011-07-28 00:08:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Örnekleriniz küçük çocuklara yönelik oyunlara benziyor. 15 + 18 yaşlarında, onlara daha yüksek bir entelektüel düzeyde ama eğlenceli bir şekilde meydan okumaya çalışırdım.

Oyunu profesöre 20 soru biliyor musunuz? Bu, kişinin bir kişiyi / şeyi / fikri düşündüğü ve diğerlerinin çözüme odaklanmak için evet / hayır soruları sormaları gerektiği ve bunu 20'den fazla soruda yapmamaları gereken bir tahmin oyunudur. "Profesör" ün kimsenin anlamadığını kanıtlamak için yazdığı şeyi yazdığından emin olun. Sürücü: ellerinizi direksiyonda tutabilmek için bir çift hazırlayın.

Benzer şekilde, herkesin alnına üzerinde bir kişinin adının yazılı olduğu bir post-it (film karakteri, ünlü kişi, aile tuhaflığı, vb.). Başkalarının post-it'inde ne olduğunu biliyorsunuz ama kendinizin değil ve yukarıdaki gibi, çözüme tekrar odaklanmak için diğerlerine ben erkek miyim gibi sorular soruyorsunuz. Açıkçası post-it kullanmak arabada işe yaramayacak, ancak buna bir çözüm düşünebilirsiniz - arabada!

alfabe oyunu ve lisans oyunu gerçekten sevimsiz, ama bildiğim tek şey bunlar. Bunları örnek olarak kullandım çünkü siz arabada yolcuların etrafından dolaşıyorsunuz ve herkes karışıyor.
http://www.youtube.com/watch?v=AmhWwSJDkaw :)
Post-it oyunu çok eğlencelidir ancak bir arabadaki tüm yansıtıcı yüzeylerle hile yapmak çok kolay olacaktır.
#3
+3
jny
2011-07-28 01:13:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Saatlerce oynanabilecek harika bir oyun İletişim:

  • Bir kelime ustası bir kelime düşünür ve ilk harfi söyler, örneğin C
  • Oyunculardan biri bu harfle başlayan bir kelime düşünürse, bir kelime hakkında soru sorar, örneğin, bu bir kedi düşünüyorsa hayvan mıdır
  • İkinci oyuncu ise harfle başlayan bir cevap düşünebilir, "Temas" der
  • Geri sayım 10'dan 1'e başlar. Geri sayım sırasında usta kelimesi bir harfle başlayan bir hayvan hakkında düşünmek zorundadır. Hayır diyebilir, inek değildir (Tabii aklındaki kelime gerçekten bir hayvan değilse). Bu cevap, tanımlanan harfle başlayan bir hayvan olduğu için kabul edilebilir.
  • Geri sayımın sonunda usta kelimesini bulamadıysa, temas halindeki oyuncular akıllarındaki kelimeyi söylemek zorundadır. eşzamanlı. Aynı kelimeyi söylüyorsa, usta kelimenin bir sonraki harfini vermelidir.
  • Oyun, oyuncular kelimeyi tahmin edene kadar devam eder.
#4
+2
NiceOrc
2011-12-12 05:50:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dictionary'yi çok seviyoruz. Bir kişi bir kelime söyler ve diğer herkesin onun gerçek mi yoksa uydurma mı olduğunu tahmin etmesi gerekir. Oyunun en eğlenceli kısmı olabilecek tanımları isteyebilirsiniz. (Bu bir kalem ve kağıt oyunu olarak da oynanabilir, ancak bu, araba sürerken yanıltıcıdır.)

Bu komik. Biz buna Balderdash dedik - iyi olan.
#5
+2
balanced mama
2012-11-15 10:35:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yani benim kendi ergenlerim yok, ancak epeyce ön-genç ve erken yaştaki gençlere öğrettim (ve onları açık hava gezilerine götürdüm), ayrıca Costa'da üç haftalık bir gezi yaptım Bir grup liseli (bir diğer öğretmen ve iki refakatçi) ile Rica. Öğretmen olarak elbette belli bir miktar ödev / sessiz zaman vb. Gerektirebildik. Ancak oynadığımız oyunlardan bazıları daha önce Balder-Dash ve sadece saçma ve şarkı söylemek gibi bahsedilmişti.

Kimsenin Mad Libs'i açmamasına şaşırdım. Bunlar harika. Çoğu zaman böyle bir şeyin gençlerin fikri olması gerekir, ancak bulmaları için arabaya çılgın kitaplardan oluşan bir tablet koyarsanız, bir süre için oldukça eğlenceli bir eğlence sağlayabilir - özellikle de gençlerle ilgili kelime dağarcığında gerçekten eğlenebilirsiniz. bununla.

Duyguları ifade ederken alfabe gibi bir şeyi ileri geri takas ettiğiniz drama oyunları da var. Bir oyun ustası bir duyguyu çağırır ve ilk oyuncu bu duyguda "A" der. Oyun yöneticisi başka bir duyguyu çağırır ve ikinci oyuncu yeni duyguda "B" der ve bu böyle devam eder, ta ki birisi güldüğü için ya da kendisi için zor bir duygu olduğu için yapamayana kadar.

Her şeyi alfabetik olarak listelediğiniz oyunu da deneyebilirsiniz. Birlikte bir kategori seçin (örneğin meyveler). Oyuncu 1, "Apple" ikinci oyuncu, "muz" der ve üçüncü oyuncu "turunçgil" der ve bir oyuncu, örnek alamayacakları bir mektup alana kadar devam eder. Alfabeyi, kimse şaşırmadan önce birden çok kez gözden geçirebilirsiniz, böylece aynı meyveyi tekrar tekrar edemezsiniz. Bu, müzik grupları ve ünlüler gibi daha genç dostu konular için de işe yarar. Onlar için esas olarak eğlenceli olan şey, gençliğinizden bir grup adı söylediğinizde ve sonra kaç yaşında ve tarihi geçmiş olduğunuza güldüklerinde, ancak yine de eğlenceli ve zaman dolduruyor.

Kasetteki bazı YA kitaplarına bakın. Birçok kütüphane bunları ödeme için sunar (bizimki üç hafta), ancak rotanız üzerinde varsa The Cracker Barrel'ı da kullanabilir veya bazılarını bir ipod'a (veya başka bir uygun teknolojiye) veya bilgisayarınıza indirip ardından bir diske yazabilirsiniz. . Sonunda konuşabileceğiniz biraz tartışmalı bir şey bulun ve biraz münazara yapın, biraz şeytanın avukatını oynayın / vb.

Ayrıca, onlar genç olduklarından, sadece ürpermek de iyi olabilir. Direksiyon simidinde "kaybolursanız", gençleriniz hakkında hiçbir gencin paylaşacağını hiç düşünmediğiniz şeyler öğreneceksiniz. Orada olduğunuzu sihirli bir şekilde unuturlar ve kendinizi özellikle çocuğunuzun sergilediği karakterle gurur duyabilir, ne kadar mantıklı olabileceğine şaşırabilir veya size açılmadıkları bir meydan okuma hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Büyük ölçüde kendilerini eğlendirecekler. Sırayla bir kısmı onlara iyi, bir kısmı size iyi gelen "iyi müzik" çalarak rahatlayın.

#6
+1
awe
2011-10-03 13:38:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

GOOSEBERRY PIE

Bu oyunun amacı, yanlış sorular sorarak doğru yanıtı almaktır. Bu kulağa aptalca gelebilir, ancak birkaç alıştırma turundan sonra onu anlamanız gerekir.

Bir oyuncu bir öğe düşünür (ilk başta basit tutun). Diğerleri daha sonra ne olduğunu bulmaya çalışmak için ona sorular sorarlar. Sorular 'Falan mı?' İle ilgili basit sorular olmamalıdır. Güneşin altındaki herhangi bir şey hakkında genel sorular olmalıdır. Aslında ne kadar bağlantısız olurlarsa o kadar iyidir.

İşi en zor olan cevapları veren kişidir. Basit bir Evet veya Hayır vermesine izin verilmez. Yanıtlarının her birinde gizli öğeden bahsetmesi gerekiyor, ancak onu gizlemek için ona bektaşi üzümü turtası diyor.

Başlamanız için işte birkaç örnek. Gizli öğenin bir elma olduğunu varsayalım. Soru soranlar Aç mısınız? diye sorabilir, cevabı Hayır, cebimde bektaşi üzümü turtası var . Sonraki soru Son zamanlarda doktora gittiniz mi? , cevabı Hayır, her gün bektaşi üzümü turtası yerim . Ve bunun gibi. Oyunun devam etmesi için her iki tarafta da mizah duygusu gerekiyor.

#7
+1
monsto
2011-10-03 23:16:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Geleneksel oyunlar harikadır ve işleri basitleştirir.

Şahsen, çocuklarımın yeteneklerinden yararlanan şeyler yapıyorum. 2 tanesi şarkı söylemeyi sever. Eski bir hayatta müzisyendim ve bazen dj olmak isterdim. Bu yüzden çalan şarkı ne olursa olsun saçma komik sözler uyduracağız. Sonunda o kadar ileri gitti ki radyoyu / cd'yi KAPATIP sadece kendi sözlerimizi ve müziğimizi haykırmalıyız.

Bence asıl önemli olan "onların dikkat süresinin farkında olmak." Bazen oturup sıkılmış bir oyun oynamak için oturduğumuzda (evet sıkıldım), sıkılmaya eğilimli oluyorlar. Uno tamam ama kontrolden çıkabilir. Üzgünüm, vb, aynı şeyi yapabilir. O kadar gerçekçi ki, 6 saatlik bir sürüş için bir arabaya sıkıştırılmış durumda, 20 dakikalık birçok aktivite hakkında önceden düşünmelisiniz. İşler kötüye gitmeye başlarsa bir şeyler başlatmaya hazır olun. . . 20'sinden I Spy, 20'si oradaki ineklerden kokteyl partisi veriyor, 20'si arka kapıdaki kaka ile at römorkuna gülmekten, 20'si burada bahsedilen aktivitelerden herhangi birini yapıyor. Ve sonra McNasties'de arabaya atılan 20 kişi ve 20 yemek yiyor (ardından 20 sefil). Umarım orada bir yerde, çocuklar okurken ya da renklendirirken ya da elinizde ne varsa, 20 saniyelik kesintisiz sessiz sürüşü bir araya getirebilirsiniz.

Ve lütfen. . . "zaman yaratmak" konusunda fazla endişelenmeyin. Bu, herhangi bir yolculuğu çocuklar için kesinlikle nefret dolu bir deneyime dönüştürebilir. Gerçekten ... McNastie'lerinizi oradaki şehir parkına götürmek ve 30-45 dakika boyunca bastırılmış enerjileri yemek ve serinletmek için tamam ... gençler için de işe yarar)

#8
+1
Charles
2012-11-16 03:28:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ghost'u seviyorum. Çok.

Diğer bazı oyunlar:

Encore - Biri bir kelime veya kategori söyler (ör. "Erkek isimleri AL" veya "Renkler") ve İçinde o kelimeyle bir şarkı söylüyor. Birisi içinde o kelimeyi taşıyan başka şarkılar düşünmeyinceye kadar daire içinde dolaşın. Bu kişi oyundan çıkar ve oyun sadece bir kişi kalana kadar devam eder. (veya iki takımınız olabilir). Kim kazanırsa, bir sonraki kelimeyi seçer (veya ilk kim kaybederse ...). Bunun da satın alınabilir bir masa oyunu olduğunu unutmamalıyım, ancak sizi gerçekten anlayan tek şey kelimelerdir.

Coğrafya - İlk oyuncu bir yer adı söylüyor (şehir, kıta, su kütlesi, mahalle, her neyse). Bir sonraki kişi, bir önceki yerin son harfiyle başlayan, henüz bahsedilmemiş bir yer adı düşünmelidir. Oyun, akıllara durgunluk verecek şekilde sıkılıncaya kadar devam eder. Örneğin, "Fransa", "Epcot", "Tokyo", "Okyanusya", "Aral Denizi" ...

Çin Restoranı Oyunu - Bu bir oyun kardeşim ve bir Çin restoranında barıştım, dolayısıyla adı. Buna başka bir şey demekten çekinmeyin (belki "Özgür Dernek"). Bir kişi iki kelime veya kelime öbeği düşünür. Diğer kişi, anlamlı olan herhangi bir şekilde bağlantılı kelimeleri kullanarak her seferinde bir adımdan diğerine geçmek zorundadır. İşin eğlenceli tarafı beyninizin yaptığı garip bağlantıları açıklamaktır. Örneğin, "Köpek" ve "Külkedisi" (sonsuz sayıda yol arasında) şunlar olabilir: Köpek => Yavru => Guppy => Balık => Fishbowl => Cam => Cam terlik => Külkedisi.

Yirmi soru / Birçok soru - Bir kişi, bir tür isimle gelir (fiziksel şeyler en iyi sonucu verir). Diğer oyuncular tahmin edicilerdir - evet-hayır sorularına dayanarak isminizin ne olduğunu anlamaya çalışırlar. İlk soru her zaman "Hayvan mı, Bitkisel mi yoksa Mineral mi?" - Hayvan bir insan veya hayvansa, bitki ise sebze, cansız bir şeyse mineral (su, bilgisayar, volkanlar ve gökyüzü bu kategoriye girer). Tahmin ediciler soru sormaya devam eder ("Yuvarlak mı?" "Elimde tutabilir miyim?" "Hiç yedin mi?") (A) cevabı doğru tahmin edene kadar ("Ay mı?" ") veya (b) soru sınırını aşıyorlar. IMO, bu oyun genellikle sonsuz sayıda sorunuz varsa ve belirsiz yanıtlar kullanıyorsanız (jaluziler, Jean-Claude Van Damme, Stonehenge, vb.)

Pikniğe Gitmek güçlü > - Bir kişi, kelimeleri yargılamak için bir kriter bulur (açıklanacak). Kişi, "Pikniğe gidiyorum ve X, Y ve Z'yi getireceğim" diyor, burada X, Y ve Z, ölçütle eşleşen üç kelime veya kelime öbeğidir. Diğer oyuncular soruyor, "Q getirebilir miyim?" yargıcın kriterlere göre evet veya hayır dediği. Tahmin yapanların amacı, kriterin ne olduğunu bulmaktır. Kriter, nesnenin gerçek özelliklerine (örneğin, "bowling topundan daha büyük şeyler") veya kelimelerin özelliklerine (örneğin, "çift harfli şeyler") dayanabilir.

MindTrap - MindTrap, karşılığında kart satın alabileceğiniz gerçekten harika bir düşünme oyunudur. Sürücünün kartları görmesine gerek yok - sadece soru sormaya katılması gerekiyor.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...