Soru:
Bebeğim meyve özü yedikten sonra neden kabız oluyor?
lostInTransit
2011-06-05 13:07:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

7 aylık oğlum 6 aya kadar sadece anne sütü kullanıyordu. Daha sonra mama kullanmaya başladım ve bir hafta sorunsuz bir şekilde meyve posasıyla başladım.

Meyve posasından sonra dışkılamada güçlük çekiyor ve çok fazla itmesi gerekiyor! Frekans iyi, bu yüzden orada sorun yok. Sadece daha fazla çaba göstermesi gerekiyor.

Bu normal mi ve ne kadar sürecek?

Teşekkürler.

[Aşağıdaki belirtilere göre oğlumuz püre için hazır mı?] (http://parenting.stackexchange.com/questions/1772/according-to-the-following-symptoms-is-our-son-ready'nin olası kopyası -için-püre)
Daha fazla su dene.
Beş yanıtlar:
#1
+6
Darwy
2011-06-05 18:53:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Biraz kabız olması normaldir; düşünürseniz 6 aydır sadece sıvı içti ve birden sindirim sisteminde sağlam bir şey var ...

Bununla birlikte, ona hangi meyveleri verdiğinize dikkat edin; muzlar onu daha çok bağlayacaktır. Hâlâ "üretmekte" sorun yaşıyorsa püreye biraz anne sütü veya mama ekleyin, onu daha ince ve sindirmesi kolay olsun.

Kullanıldıktan sonra katıları geçmek zorunda kalması onun için kolaylaşmalı. Yine de iki ila üç hafta sürebilir.

#2
+2
Amanda Burris Hughes
2011-07-08 03:58:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İnsanların önce pirinç ve diğer tahıllarla başlaması biraz çılgınca. Pirinç kabızları. Karbonhidratlar bir insanı hayatı boyunca karbonhidrat bağımlılığı için hazırlar. Sonra muz ve elma derler. Çocuğun onlara alerjisi olma ihtimali çok yüksek olmadığı sürece iyi seçimler, ama tanrım ... bir kişiyi durdururlar. BRAT (Muz, Pirinç, Elma, Tost) diyetinin sizi tıkayacak ishal olduğunda yediğiniz şey olduğunu unutmayın. Bu yüzden ... Konsantre olmak için küçük miktarlarda sebzeler denemenizi öneririm.

İşte çocuğunuza ne zaman ve ne zaman vereceğinizi öğrenmek için iyi bir web sitesi: http://wholesomebabyfood.momtastic.com/

Süper bebek maması yapmak çok kolay. Kaliteyi izleyebilir ve dolgu maddelerini kesebilirsiniz.

Karşılaştığınız sorunlardan biri de mamaya geçişin zamanlaması ve aynı zamanda yemeğe başlama zamanı. Bebeğiniz anne sütündeki en mükemmel, en kolay sindirilen gıdalardan çıktı. İyi bir emilim için çok önemli bazı unsurlardan yoksun olan sindirimi kolay olmayan bir şeye. Üstelik yemeğe aynı anda başlamak.

Birkaç gün izin vermenizi ve bebeğinize mama vermenizi öneririm. Dengeli bir öğündür ve çocuğunuzun besinleri eksik olmayacaktır. Nemlendirme ayrıca yiyeceklerin içeri itilmesine yardımcı olur. Sonra günde 1 kez sadece küçük bir parça sebze ve devam etmenin daha kolay olup olmadığını görün. :)

#3
+1
Corvus Melori
2011-06-20 12:56:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bebeğim erken dönemde kabızlık çekti ve çocuk doktorumuz ona biraz kuru erik suyu vermeyi önerdi. Alternatif olarak, püre haline getirilmiş kuru erik bebek maması yapabilir veya satın alabilirsiniz (herhangi bir alerji dışında ve tabii ki pedinizle konuşun). Bebeğimin yulaf ezmesinde mama ve mama ile seyreltilmiş elma püresi / yulaf ezmesi karışımlarında da mama kullandım. Ayrıca gaza ve düzensiz dışkılara yardımcı olduğu görülen bir probiyotik kullandık (bir seferde çok akıcı, diğerinde fazla sert).

#4
+1
SuruchiGK
2011-07-07 00:47:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oğluma her öğünde meyve verirdim. Kendimi yapmanın çok kolay olduğunu ve gitmesine yardımcı olacak uygun elyafı buldum. :) Onun için en iyi kabızlık önleyici meyve armuttu. Kabuğu soyup küpler halinde kesin, mikrodalgada yumuşayana kadar biraz su buharda pişirin ve püre haline getirmek için bir blender kullanın. Her şey tam anlamıyla 7 dakika sürüyor ve saklamak için püreleri bir buz küpü tepsisine koyabilir, dondurabilir ve meyve küplerinizi fermuarlı bir çantaya koyabilirsiniz. Büyü gibi çalıştı! Her nasılsa şişelenmiş meyve onu asla kendi meyvem gibi yapmadı. Her türlü meyveyi yaptım, onun favorileri beyaz şeftali ve nektarindi. Aynı yöntemi, ürün bölümünde en çok besin değeri olan tatlı patatesler için de kullanabilirsiniz! :) Biraz su buharda pişirin ve doğru pürüzsüz kıvama getirmek için karıştırırken sütü ekleyin.

Ayrıca yoğurt onun daha düzenli gitmesi için gerçekten işe yaradı. Onu her gün bir kez yoğurtla sınırlamak zorunda kaldım çünkü çok iyi gitmesini sağladı. ;) Bebek yoğurtların içinde çok fazla şeker olduğu için kendi yoğurdumu yapmayı tercih ettim ama YoBaby harika bir kiddie yoğurt markası. En sevdiğim meyve / sebze karışımlarıydı.

İyi şanslar, oğlum şimdi 27 ay ve ona 3/4 yulaf ezmesi ve 1/4 öğütülmüş keten tohumu ile bir parti yulaf ezmeli kurabiye yaptım. Adamım bu şeyler onun gitmesini kolaylaştırmak için çalışıyor! :)

#5
  0
Alpesh Shah
2011-12-06 22:07:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oğlumuz da kabızlığa eğilimlidir. Hafta için kabızlığa hitap eden en az bir gıda maddesi seçmenin işe yaradığını gördük ve bazı haftalarda iki tane seçiyoruz.

Sebzeler için ya balkabağı ya da meşe palamudu ve meyve, kuru erik ve armut yapıyoruz iyi çalışıyor.

BRAT diyeti olan Pirinç, Muz, Elma ve Tost'tan uzak duruyoruz. Üç kez gliserin fitil kullanmak zorunda kaldık, ancak bu durumlarda diyetine çok dikkat etmedik.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...