Soru:
Kızımın bilgisayarda daha az zaman geçirmesini nasıl sağlayabilirim?
Mary Howlett
2011-07-01 07:32:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olası Yineleme:
12 yaşındaki oğlumu daha üretken şeyler yapmaya teşvik etmek için ne yapabilirim?

13 yaşındaki kızım, erkek kardeşiyle paylaşılması planlanan "halka açık çocukların dizüstü bilgisayarına" hükmediyordu. Sonunda yaz geldi, ama o dizüstü bilgisayarı içine çekmiş ve neredeyse bütün gününü üzerinde geçirmişti; % 60 oranında anime izlemek, diğer% 30 oranında MMO runescape oynamak; ve aksi takdirde arkadaşını okuldan atlamak.

İyi ya da kötü, dizüstü bilgisayarın ekranı çatlamıştı ve artık neredeyse kullanılamaz durumda. Bunu onun gerçekten sevebileceği, hatta tutkulu olabileceği bir hobi, aktivite vb. Bulması için iyi bir fırsat olarak görüyorum.

İhtiyacım olan şey, anime izlemekten daha çok yapmaktan hoşlanacağı bazı yeni şeyler keşfetmesine yardımcı olacak bazı siteler, fikirler veya kitaplar. Herhangi bir işaret var mı? Şimdiden teşekkürler!

Bu yardımcı olacaksa: o da sever .....

 • Çizim yapın ve youtube'dan çizim yapmayı öğrenin
 • Renkli bantlardan bir şeyler yapın
 • Haftanın 2 günü arkadaşlarla zaman geçirin
 • yaratıcı olun
 • Elinizi çekecek hiçbir şey YAPMAYIN -göz koordinasyonu
Beni rahatsız eden bir şey, ona bir hobi bulmak için neden 13 yaşındaki birini bekleyesiniz? 8 yıl önce başlamalıydın. Müzik, spor, sanat ... vb.
Görünüşe göre zaten bir şeyler hakkında tutkulu - sadece sevdiğiniz şeyler değil. Hareketlerine dikkat et. Ailem her zaman bilgisayar başında otururken ne gördüğümü anlamadıkları gerçeğine saygı duydular ve ben bir aile ve denge duygusu ile başarılı bir profesyonelim. 30 saatlik oyun maratonlarından "büyüdüm" ve herhangi bir dış etki olmaksızın size sahip olduğunuz şeyler. Bazı insanlar kitap önerir. Kitap okumaya dalmakla anime izlemek arasındaki farkın ne olduğunu anlamıyorum.
Beş yanıtlar:
#1
+12
Corvus Melori
2011-07-01 10:11:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Önerilerim:

 • Yerel toplum kolejinizin gençlik öncesi ve çocuklar için kredisiz kurslarına göz atın. İlgisini çekecek bir şey olup olmadığını görmek için kızınızla oturun.
 • Park bölgesi derslerine göz atın. İlgisini çekecek mi bir bak.
 • Yerel kitaplığınıza bakın; Bizimki aylık anime / manga hayran buluşmaları düzenliyor ve insanlar çeşitli çizgi film stillerini nasıl çizeceklerini öğretmek için düzenli olarak geliyorlar.
 • Dindarsanız, yerel ibadethanenizde ilginç olan bir gençlik grubu olup olmadığına bakın faaliyetler (örneğin bazıları haftalık toplantılar veya çocukların spor, sanat ve el işi ya da gönüllülük için bir araya geldiği etkinlikler)
 • Bölgede gönüllü arayan bir hayır kurumu bulup bulamayacağınıza bakın. Huzurevleri ve veteriner hastaneleri genellikle sadece veterinerlerle oturup sanat ve zanaat yapmak için gençleri arıyor.

Sizinki bizim yerel rotamıza benziyorsa, gerçekten devlet üniversitesi rotasını öneririm. 11 yaşında Photoshop 1.0'ı öğrenmeye başlayan ve şimdi profesyonel bir grafik tasarımcısı olan bir kız kardeşim var - hepsi bir topluluk kolejinin gençlik öncesi sınıfı nedeniyle. Belki de yaratıcılığı için bir yön uygun görünüyor. Birçok toplum kolejinde ve park bölgesinde filmden animasyona ve anime tarzı çizime kadar her konuda dersler vardır.

Topluluk kolejleri genellikle tipik büyük mağaza mağazanızın her zamanki "sanat ve el sanatları" bölümünün ötesinde kaynaklara sahiptir. Yerel toplum kolejimiz, ağaç işçiliğinden stop-motion animasyon oluşturmaya ve hologram yapmaya kadar her konuda kurslar sunmaktadır. Aynı şekilde, park bölgemizin de oldukça güzel kaynakları var.

Aynı zamanda onun yaşındaki çocuklar için temel bir programlama dersine de göz atabilirsiniz; bilgisayarda çok zaman geçirirse, belki de basit bir MUD veya benzeri bir oyun tasarlamasına yardımcı olan bir ders ilgisini çekecektir.

Aksi takdirde, gönüllülük onun yeteneklerini başkalarına yardım etmek için kullanarak kendisi hakkında iyi hissetmesine ve aynı zamanda daha özverili olmasına yardımcı olabilir (bilgisayar konusunda biraz bencil davrandığından bahsetmiştin).

İyi şanslar!

Kütüphane için +1, bunu ne olursa olsun bir öneri olarak sunabilirim.
Buluşma olayına eklemek için Meetup.com, buluşmalar bulmak için de harika bir yer.
#2
+10
Karl Bielefeldt
2011-07-01 10:05:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bilgisayarı elinden almak eski moda ilk düşüncem. Sadece bir zaman sınırı ile tutarlı olun. Çocuklar, bir ebeveynin ne zaman geleceğini bilmekten asla nefret etmezler ve "yeterince uzun" bilgisayar başında olduklarını söylerler. Minimum garantisi, zorunlu bir maksimumu kabul etmelerine yardımcı olur.

Bunun yerine ne yapacaklarına gelince, çocuklar genellikle bunu kendileri anlar. Kütüphaneye haftalık bir gezi veya yerel halk havuzuna yaz kartı, başlangıç ​​için bazı fikirlerdir.

Neden? Çocuğunuz başka bir şey yapmak istemiyorsa, sevdiği tek şeyi elinden almak yerine yapacak başka şeyler bulmasına yardım etmeniz gerektiği anlaşılıyor.
orada zaman sınırlamaları vb. uygulayabilen yazılımlar var.
#3
+6
JasonGenX
2011-07-01 07:53:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Otomatik ebeveyn kontrolü.

tanımlarsınız:

 1. Günde maksimum X saat
 2. İzin verilen saat aralığı (örneğin, saat 9'dan akşam 7'den önce)

Sonuçlar:

 1. Çocuklar sistemin otomatik olduğunu anlar
 2. Ebeveynlere "daha fazla zaman" için "yalvarmak" yok. PC protokolden uzaklaşmaya ikna edilemez
 3. Çocuklar uğraşacakları başka şeyler bulurlar
tamamen yanılıyorsun. Bahsettiğimiz yazılımın türüne bağlı olarak ve değişir, bu tür ebeveyn denetimi, bilgisayar korsanları değil, sıradan bilgisayar oyunu oyuncusu olan çocuklar için kırılmaz ve olanlar için zordur. Oğlum, korumalarımı yenmek için bilgisayar korsanlığı becerileri geliştirmiş olsaydı, onunla gurur duyardım. Bu arada, bu konuda yapabileceği hiçbir şey yok.
hmm, cevabın aynı kişiden geldiğini anlamadan önce bu yorumu anlamaya çalışarak 10 dakika harcadım ... Birisi bir yorumu sildi, kafa karıştırıcı ...
#4
+2
Cryst
2011-07-05 15:00:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

"Kitaplar" öneririm. Enid Blyton'ı ilk okuduğumda kitapların içine çekildim ve o zaman hayal dünyasını öğrendim. O zamandan beri kitaplar ana eğlencem oldu.

Enid Blyton gibi okuması daha kolay bir şey öneriyorum ve ardından daha heyecan verici ve ilham verici kitaplara geçiyorum.

Diğer fikirler şunlardır:

Spor
Müzik

Ama yine de "kitaplar" ın en iyisi olduğunu düşünüyorum.

#5
+2
morah hochman
2011-12-19 05:45:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Öncelikle şunu söylemenizi tuhaf buluyorum: "İhtiyacım olan şey bazı siteler , fikirler veya kitaplar ..." Söylediklerinizi düşünün, bilgisayarda siteler istiyorsunuz çocuğunuzun bilgisayar başında değilken ne yapması gerektiğini anlamasına yardımcı olmak için !!

Ekran süresi her gün yapılması gereken bir şey değildir ve yukarıdaki zaman sınırı önerilerini ikinci ve üçüncü olarak alıyorum.

Başka ne yapılacağına gelince: Daha fazla oyun randevusu ayarlayın, böylece onunla bir şeyler yapacak birileri olsun, bizim evimizde oyun buluşmaları PLAYdates! El sanatlarıyla ilgileniyor gibi görünüyor ki bu her zaman harika bir şey - onunla mağazaya gitmeyi dene (Michael her zaman iyi bir yer) ve sevdiği şeyleri seçmesine izin ver.

El-göz koordinasyonuyla bir şeyler yapmadığını söylüyorsunuz, ancak bir teknoloji öğretmeni olarak size şunu söyleyebilirim ki bilgisayarı kullanmanın el-göz koordinasyonu OLDUĞU!

Yapılması gereken başka bir şey yapmak onu seninle oyun oynamaktır! Başlangıçta şikayet edebilir, ancak bir ebeveynle yüz yüze görüşmek, her yaştan bir çocuk için yapabileceğiniz en iyi şeydir.

Ve onunla konuşun, ne düşündüğünü sorun. Akranlarına sevdikleri şeyler hakkında anket yaptırmasını sağlayın. Boş zamanlarında ne yapmaktan hoşlandığını söyle. Öğretmene, bir hobiye dönüşebilecek güçlü yanlarının neler olduğunu sorun.

iyi şanslar.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...