Soru:
Bir ebeveyn nasıl aklı başında kalabilir? Enerjinizi ve öfkenizi nasıl koruyorsunuz?
Torben Gundtofte-Bruun
2011-08-04 19:58:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Eminim her ebeveynin böyle günleri vardır:

Çocuğunuz bütün gün sorun çıkarmıştır. Yorgunsunuz ve aklınızın ucunda. Bir ara vermek, başkasının bir saatliğine veya bir günlüğüne işi devralması güzel olurdu. Ama yalnızsın ve ortak başka bir "X" saattir işte. Hava kötü; oyun bahçesine veya hayvanat bahçesine gidemezsiniz.

Çığlık atmak istersiniz.

Aklı başında kalmak için ne yapardınız? Biraz fikir alalım.

Güncelleme:
"Ara vermek" benim de yaptığım şeydir, ancak bazen kolay değildir. Referans durumum bir yürümeye başlayan çocuk - bir TV'nin önüne "park etmek" için çok küçük ve beşiğe yerleştirilemeyecek kadar yaşlı. Onu odasına kilitlemek mi? Doğru gelmiyor.

Bu siteye devam eden katkılarınız için gerçekten minnettarım ama bu soru gerçekten konuşkan. Ebeveynlik gibi bir sitenin karşılaştığı zorluklardan biri, soruları (ve cevapları) bir uzmanlık ürünü (veya en azından zor kazanılmış bir deneyim) tutmaktır. Bu soru, birinin zor bir gün geçirdiği ve gerçekten sadece bir destek grubuna ulaşması gerektiği gibi görünüyor. Duyarlılığı takdir edebilirim, ancak bunu * bu * site için uygun olmadığı için gerçekten kapatmam gerekiyor. Bakınız: [İyi Öznel, Kötü Öznel] (http://blog.stackoverflow.com/2010/09/good-subjective-bad-subjective/)
Doğru tespit. Makale güzel, bana hatırlattığın için teşekkürler.
@Robert .. katılıyorum emin değilim .. İyi ebeveynliğin bir parçası kendinize dikkat etmenizi gerektirir. Belki biraz düzenleme ...
"Hava kötü; oyun alanına gidemezsin" - alıntı gerekiyor :-). Kötü hava diye bir şey yoktur, sadece yanlış kıyafetler vardır ... Cidden, bir kasırga olmadıkça, bir çocukla her zaman dışarı çıkabilirsiniz, genellikle yağmur ve rüzgar umursamazlar.
Yedi yanıtlar:
#1
+5
jny
2011-08-05 00:06:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  • Evden çıkın. Bir bebek arabasına yağmurluk koyun ve etrafta dolaşın.
  • Kitaplığa gidin - bu en iyisi. ABD'de genellikle oyuncakları ve bebek kitapları olan çocuklar için bir yerleri vardır.
  • Alışveriş merkezine gidin.
  • IKEA (eğer etrafınızda varsa) küçük çocuklar için bir oyun alanına sahip olabilir.
  • Kapalı oyun alanına gidin.
  • Onu bir süre meşgul edecek bir oyuncak olmalı, oğlum için Thomas the Train Engine basit setiydi. Aktivite masası onu bir süre meşgul etti.
  • Yeni bir oyuncak alın.
  • Bir programınız olsun - bu şekilde uzun bir gün yerine, hayatta kalması daha kolay bir dizi kısa zamanınız olur.
  • Kestirmeyi olabildiğince uzun tutun - bir hayat kurtarıcı. Oğlumun şekerleme yaptığı günler, uymadığı günlerden çok daha kolaydı. Kestirmesin bile, onu programına göre bir süre beşiğe koymaya çalışın.

Düzenleme: Ayrıca, mümkünse, anneye evden spor salonuna gitmek için bir yol verin ya da düzenli olarak kendi seçtiği başka bir yer: aile üyesinden çocuk bakmasını, birkaç saat çocuk bakıcısı tutmasını veya hafta sonları çocukla yalnız kalmasını isteyin.

#2
+4
Swati
2011-08-04 20:18:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir ara verin.

Sadece molaya ihtiyacım varken kızımız birkaç aylıktan büyük olmamalı. Onu beşiğine ("güvenli bir yere") koydum ve 30 dakika duş aldım. Ağladı. Çok. Ama molaya ihtiyacım vardı. Ara vermeseydim, bizim için daha kötü olurdu. Açıkçası, artık umursadığını veya hatırladığını sanmıyorum (o 1 yaşında!).

O zamandan beri, molaya ihtiyacım olduğunda ve onu bir süre daha götürebilecek başka birini bulamıyorum - sadece birkaç oyuncağıyla beşiğine ya da oyun parkına giriyor (eğer hava kötü). Hava güzel olduğunda daha kolay - bebek arabasında ve yürüyüşe çıkıyoruz.

Onun kadar ben de bir insanım ve benim de molaya ihtiyacım var. Kendime bakamazsam, kesinlikle ona bakamam.

Bir bebeği 30 dakika yalnız bırakmak bana oldukça uzun geliyor. Ama kendim yaşamadığım durumu yargılamaya cesaret edemem. Bu koşullar altında her ikisi için de gerçekten en iyi seçenek olabilirdi. Cevabınıza şunu eklemenizi öneririm: ** çocuğunuza sakinleşmek için ara vermeniz gerektiğini söyleyin ** (veya yapabiliyorsanız açıklayın) ** ve yakında geri gelecektir. ** Bunun sadece neden gittiğiniz ve dönüp dönmeyeceğiniz hakkında hiçbir şey söylemeden ayrılmak.
#3
+3
afrazier
2011-08-04 20:24:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gizle.

Cidden. Bazen, işler kontrolden çıkacakmış gibi hissettiğinde, yapılacak en iyi şey çocukları makul derecede güvenli bir yere kordon altına almak, sonra başka bir yere gitmek (evde veya bahçede) ve sakinleşmek için birkaç dakika ayırmaktır .

Televizyona bir film atmak ve çocuklara büyük bir kase patlamış mısır vermek, size kendinizi bestelemek için yeterli zamanı verebilir.

Çocuk bir bebeyse, bazen hepsi Yapabileceğiniz, onu bazı oyuncaklarla beşiğine yatırmak ve başka bir odaya gitmek. Evet, muhtemelen ağlayacaklar ve çığlık atacaklar, ama yine de yapıyorlardı, sen de öyle. Biraz müzik açın, kapıları kapatın ve sıkıştırmayı açın.

İşleri tırmandırarak çocuklarınıza herhangi bir iyilik yapmayacaksınız.

#4
+3
Rhea
2011-08-05 00:49:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bebeğiniz neden ağlıyor?

Tüm temel ihtiyaçları giderdikten sonra: yemek, uyku, hijyen, teşvik istiyor, düşünün

Bebeğinizi giyin

Taşınması gereken "ihtiyacı yüksek" bir bebeğimiz var (yalnızca 3,5 aylık). Eskiden salıncakta uyurdu ama artık değil. Bebek giymeyi (askılar, bebek taşıyıcıları) düşünün ve gününüze devam edin. Hareket ve vücut ısınız onları uyutabilir.

Bebekle Uyku Zamanı

Yetişkinler de uykuya dalabilir. Bebeğimin kestirmesi gerektiğinde ve kesinlikle direnirken, ona uzanıp kucaklaşıyorum. İkimiz de kestiriyoruz. Bebeğiniz hareket halindeyse, güvenliği göz önünde bulundurun: bebek için uygun şekilde korunan bir odada yerde uyuyun.

Her şey başarısız olursa, bu bizim için her zaman işe yarar (şimdilik, en azından),

Bebeğe rahatlatıcı bir banyo yapın

Tabii ki bebeğinizin banyodan hoşlandığını varsayarak.

#5
+3
DanBeale
2011-08-05 01:15:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çocuğu yeni bir duruma sokmayı deneyin - evin içindeyseniz, onu birkaç dakika dışarı çıkarmayı deneyin.

Farklı bir oyun etkinliği deneyin. Belki fırında fasulye boyama veya sütlaç kalamarlama gibi dağınık bir oyun deneyebilirsiniz.

Çocuğa "yaramaz" olmasına izin verilen bir yerde kağıt yırtmak (belki kağıt hamuru için) veya Karton kutuları tekmelemek.

Bunların hepsi çocuğun dikkatini dağıtmayı ve ardından bir süre onu meşgul ederek nefes almanızı sağlayan kısa aktivitelerdir.

Daha fazlasını eklemek için DÜZENLE:

Başkalarının yardım etmesini sağlamak için her fırsatı değerlendirin. Yerel bir oyun alanına bir arkadaşınızı ve bir kitap alın; bir yürümeye başlayan çocuk grubunu ziyaret edin ve birinden çocuğunuza birkaç dakika bakmasını isteyin; Gün içinde bir saat kadar yapabilecek güvenilir bir bakıcı bulun, çocuğunuzu haftada birkaç öğleden sonra kreşe koymayı düşünün.

Bazı çocukların sadece çok fazla etkinliğe ve ilgiye ihtiyacı vardır. Bu çok yorucu!

Tekrar DÜZENLE: Kötü hava hakkında - çocuklar bazen onu sever. Su birikintilerine sıçrıyor, ıslak çimenlerle oynuyor, ıslak yapraklar vb. Belli ki toparlanıyorsun ve kıyafetlerin değiştiğinden ve sonrasında güzel vakit geçirdiğinden emin ol.

#6
+3
tomjedrz
2011-08-05 03:51:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Birlikte takım çalışması yapabileceğiniz bazı arkadaşlara veya en azından kendi yaşında çocukları olan başka ailelere ihtiyacınız var. Böyle bir gün olduğunda, onları arayabilir ve ziyaret etmelerini isteyebilir, ziyaret etmelerini isteyebilir veya bir "oyun randevusu" düzenleyebilirsiniz.

Karım ve ben sesli, enerjik, istekli bir yürümeye başlayan çocuğumuz vardı. Kitlesel çocuk bakımı programı aracılığıyla kilisemizde aynı yaşta çocukları olan bir grup aile bulduk.

19 yaşındaki kızımın en iyi arkadaşı, iki yaşındayken o çevrede tanıştığı bir çocuk.

Evden çıkın, yerel oyun alanlarına ve parklara, yerel YMCA'ya, mahalle havuzuna vb. Gidin. Çocuğunuz başka bir çocukla oynamaya başladığında, ebeveyni bulun, telefon numaranızı verin, onunkini alın ve bir oyun tarihi hakkında sorun başka bir gün. Sonra birkaç gün içinde arayın ve devam edin. Birkaç hafta içinde üç ya da dört arkadaşlığınız olacak ve gününüz ters gittiğinde yardım için başvurabileceğiniz bazı kişiler.

#7
+1
BBM
2011-08-05 02:56:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

zaten bazı çok iyi yanıtlar aldınız (örneğin (a) güvenli koşullar altında sadece odadan çıkıp çocuğu yalnız bırakarak kısa bir mola vermek gibi! veya (b) "şimdi tamamen farklı bir şeye" : durumu başka bir oyuncakla değiştirin, birlikte dışarı çıkın veya her neyse).

Bir düşünce daha:

Düştüyseniz Çığlık atmak gibi, belki de sadece .... çığlık atmalısın . Bununla birlikte, çocuk anlayamayacak kadar küçükse ve korkabiliyorsa, bu kötü bir fikir olabilir ....

Alternatif : masum nesnelere karşı bir miktar şiddet, örneğin Yumruğunuzla biraz "deşarj" yapmak için kanepe veya yumuşak bir yastık. Belki bunu çocuk (kısa bir süreliğine odasında kalarak) görmeden de yapabilirsiniz.
Öte yandan bu, çocuğunuza / çocuklarınıza bir yol bulmanın daha iyi olduğunu Etrafınızdaki kimseye zarar vermeyen buharı boşaltın.

Bazen şilteye, duvara veya neredeyse zarar görmeyeceğini bildiğim başka bir nesneye vururum. Sorun şu ki, bazen yürümeye başlayan çocuğum bunu görür ve bunu bir ders olarak alır, üzüldüğünüzde etrafa bir şeyler fırlatmanın sorun olmayacağıdır. Öğretmek istediğim bu değil.
@TorbenGundtofte-Bruun: elbette - İstenmeyen yan etkiler olabileceğini zaten belirtmiştim. Yüksek sesle çok, çok güzel bir nefes almayı denediniz mi (ki bu da çocuk kolaylıkla duyabilir ve sinir bozucu davranışını durdurmak için doğru zaman olduğunu öğrenecektir)?
Derin bir nefes almak iyidir ve işe yarar ama senaryoda çok daha erken. Bu aşamada (_ "çığlık atacak gibi hissediyorsun" _) Zen yaklaşımını benimsemeye yetecek kadar zihinsel enerjim yok.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...