Soru:
Göbek kordonu için kesikli bebek bezi örtülerine ihtiyacım var mı?
DQdlM
2011-06-05 22:53:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yakında doğacak oğlumuz için ilk bez çocuk bezi satın alma sürecindeyiz. Ön katlar ve kapaklarla gitmeyi planlıyoruz ve bazı şirketlerin göbek kordonu için kesilmiş kılıflar sattığını fark ettim.

Bunlar gerekli mi yoksa sadece yararlı mı?
Normal bebek örtülerini kordon düşene kadar katlayabilir misiniz?
Gerekirse, kordon düştükten sonra bile kullanılabilirler mi?

Teşekkürler.

1) Gerekli değiller. Kumaş çok kolay katlanır. 2) Evet, kordon düşene kadar normal örtüleri katlayabilirsiniz.3) Evet, kablo düştükten sonra bile kullanılabilirler.
@Swati - iyi yorum, neden onun yerine bir cevap olarak kullanmayasınız?
Zaten kabul edilmiş bir cevap vardı, bu yüzden: o
@Swati: Cevabınız fantastikse soruyu soran sizin cevabınızı kabul edebilir. _Ve diğer okuyucuların oylarını alma şansınız da var! Açgözlü olun :-)
Bir cevap:
#1
+11
David LeBauer
2011-06-06 08:06:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hayır, bunların neden gerekli olduğunu anlayamıyorum. Bebek bezini bebeğin göbek deliğini kapatmayacak şekilde yapıştırabilirsiniz.

İki çocuklu bez bebek bezi kullandım ve bunu yaptığınız için sizi takdir ediyorum. Bununla birlikte, ilk birkaç hafta tek kullanımlık malzemeleri kullanmayı düşünmeye değer. Özellikle katranlı siyah mekonyumun ortaya çıktığı ilk günlerde, ancak bebeğin her yediğinde kaka yaptığı ve ebeveynlerin yeni yönlendirmeye başladığı ilk birkaç hafta da bu yardımcı olabilir.

Anlaştık, oğlumuzla hiçbir zaman sorun yaşamadık ve her ikisi için tek kullanımlık malzemeler kullanıyoruz.
David'in cevabı güzel. Temizlemeyle ilgili ek bir not olarak, ilk birkaç hafta içinde yıkamak zorunda kalırsanız, bez çocuk bezlerinden hasta olacaksınız. Yeni doğanlar normalde günde 10'dan fazla kez işeyebilir ve kaka yapabilir, bu nedenle çamaşır makinesi ve kurutucu sürekli çalışmadığı sürece, buna ayak uyduramazsınız. Bu alışma döneminde hayatınızı biraz kolaylaştırın ve yaklaşık 1 aylıkken tek kullanımlıktan kumaşa yavaşça geçin.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...