Soru:
Bebeğim neden yemeyi bıraktı?
Swati
2011-06-08 20:15:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

10 aylık çocuğum, 6. ayda katı yiyeceklerle beslenmeye başladığımızdan beri çok iyi bir yiyiciydi. Her türlü şeyi yiyor - 8 dişi var, bu yüzden çoğu sofralık yemeği yerken sorun yaşamıyor. Son 2-3 aydır yediğimiz neredeyse tüm sebze ve meyveleri yemişti.

Ancak, son birkaç gündür tüm yiyecekleri reddediyor. Dün gece, akşam yemeğinde birkaç dilim karpuzdan başka bir şey yemedi. Bu sabah normal mısır gevreğini reddetti. Ben hala günde bir kez emziriyorum (6 aya kadar tam zamanlı ve 8 ayda en az 4-5 ay emziriyordu, ama şimdi günde sadece 1-2. ancak süt tedariğim kuruyor gibi görünüyor. Acıktığında tek istediği anne sütüdür, ancak bu onun için hayal kırıklığına neden olur çünkü onu çok çabuk boşaltır ve / veya hiçbir şey çıkmaz. Ağlamaya devam edecek, ancak ona sunduğumuz diğer yiyecekleri reddetmeye devam edecek. Genellikle elma püresi, havuç, kabak, pirinç, mercimek, bezelye, yoğurt yemeyi sever - ama şimdi bunlardan hiçbirini yemiyor. Her zaman formülü / bir şişeden herhangi bir şeyi reddetmiştir. Ona her zaman normal bir kaptan sıvı veriyoruz.

Hafif ya da hiç olmayan yemeklerine rağmen, dört bağırsak hareketi (her zamankinden daha koyu olsa da, ancak yaban mersini olabilir) ve yeterince ıslak bez vardı. Ancak, çok uyuşuk / bitkin görünüyor. Oyunbaz hali değil ve çoğu zaman sinirli görünüyor. O da pek uyumuyor. Ne yapabiliriz?

Güncelleme: Onun nesi olduğunu asla öğrenemedim; birkaç gün sonra 102F ile bitti. Doktorumuzun tavsiyesi üzerine ona tylenol verdik. Ondan sonra uyandı ve büyük bir yemek yedi. Şimdi tekrar iyileşiyor. Sadece hastaymış gibi görünüyordu.

Gelecekte, çocuğunuzun sahip olduğu ** tek ** semptom iştahsızlıksa endişelenmeyin. Çocukların daha büyük veya daha az iştahlarının olduğu kısa dönemlerden geçmesi normaldir. Genellikle bir haftadan az sürer. Ama evet, bu sefer çocuğunuzun başka semptomları vardı.
Iki yanıtlar:
#1
+10
HedgeMage
2011-06-08 21:04:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üç tam gün veya daha uzun sürerse ya da ateşi varsa, ailenizin doktoruna görünün. Hastalıktan gıda hassasiyetine veya aklıma gelmeyen herhangi bir şey olabilir.

Büyüme atağı sırasında iştahsızlık ve alışılmadık yorgunluk normal olabilir, ancak normalde çocuklar sağlıklı uyurlar. .

Bu cevap için +1. Ayrıca, çoğunlukla çocuğumuzun ne kadar yiyeceğe ihtiyacı olduğunu oldukça iyi bildiğini de öğrenmemiz gerekiyordu (bir gün bu inanılmaz derecede fazla ve diğer gün çok az yer). Az ya da çok "normal" davrandıkları sürece, umursamam. Ancak "o kendinde değil" diyorsan ve bu sadece bir veya 2 gün değilse, bir doktora görünmeni de tavsiye ederim.
+1 Evet, bu devam ederse bir doktora görünmeye çalışın. Umarım hala yeterince sıvı içiyordur.
#2
+1
Paul de Vrieze
2011-06-10 19:33:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Muhtemelen özgür iradenin sevincini keşfetmiştir. Maalesef özgür iradenin keşfi, sorumluluğun keşfedilmesinden yıllar önce geçiyor. Aynı zamanda çocuklar, beslenme gereksinimlerini önemli ölçüde yavaşlatan büyüme hamleleri arasında sık sık kırılmalar yaşarlar.

Maalesef şimdi özgür iradenin, istediği şeyi yapma özgürlüğü olmadığını öğretmeniz gerekiyor. aynı zamanda kızınızın yemek yemesini ertelemek istemezsiniz. O zamanlar çocuklarımızla yapma eğiliminde olduğumuz şey, temelde iki seçenek sunmaktı: sağlanan yiyecek veya hiçbir şey. Ve eğer ortada acıkmışlarsa, yemek oradaydı. Çocuklar kendilerini aç bırakmazlar. Gerçekten.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...