Soru:
14 yaşındaki kız kardeşim için İngilizce öğrenmeyi nasıl eğlenceli hale getirebilirim?
Isaac
2011-06-12 01:36:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Okula giden 14 yaşında bir kız kardeşim var. Eğitim sistemimiz öğrencilere yalnızca İngilizce okumayı öğretir ve sonunda yazarken, dinlerken ve tabii ki İngilizce konuşurken gerçekten sorun yaşarlar. Aile üyelerimizin hiçbirinin ona İngilizce öğretmek için yeterli zamanı / bilgisi yok.

İngilizce öğrenmeyi sıkıcı eğitici bir şey değil, eğlenceli ve ilginç hale getirmenin bir yolunu arıyorum. Gerçekten sevdiği güzel bir örnek Extr @ adlı bir komediydi. Gösteri gerçekten eğlenceliydi ve net bir şekilde konuşuyorlar ki bu da ona ayak uydurmasına yardımcı oluyor (Her ne kadar diyalogların hızı onun için biraz hızlı olsa da).

Ona İngilizce öğretmenin iyi bir yolunu biliyor musunuz?

Açıkça oldukça akıcı olduğunuz için en bariz yol onunla İngilizce konuşmaktır. (not: Gönderinizin orijinal halini kontrol ettim)
Yedi yanıtlar:
#1
+6
dave
2011-06-13 00:26:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ona bir dizi İngilizce kitap getirmeyi deneyin. Telaffuzuna yardımcı olmaz ama kelime hazinesinde harikalar yaratır. Kitaplar özellikle yararlıdır çünkü çocuk kendi hızını belirleyebilir, bir sözlüğü kontrol etmeyi bırakabilir, farklı cümle yapılarını ve ifadeleri inceleyebilir. 9 yaşım, 3 ~ 6 yaşındaki bir çocuk için kitap okuyarak artı derslere katılarak Türkçe öğreniyor - kombinasyon iyi çalışıyor.

Kitapların çok faydalı olduğuna katılıyorum, ama dediğim gibi okula gidiyor ve İngilizce öğrenmek için bazı kitapları (kelime, dilbilgisi vb.) Var. Üstelik kitapların çoğu sıkıcı. Konuşma / dinleme / yazma becerilerini geliştirmek için ** eğlenceli ** bir yol arıyorum
Üzgünüm romanlardan bahsediyordum. Hangi seviyede olduğunu anlamak için "Kaptan Düşükdon" ya da "The Hardy Boys" a bakmaya başlayabilirsiniz. Amazon genellikle bir kitabın ilk birkaç sayfasını çevrimiçi olarak okumanıza izin verir, böylece uygunluğunu ölçebilirsiniz. 9 yaşındaki bir hevesli bir okuyucu, bu yüzden onun için yeni bir kitaptan daha eğlenceli bir şey olamaz.
Ek olarak, kitapları yüksek sesle okuyabilir, bu da konuşmayı geliştirmeye yardımcı olabilir.
Veya sesli kitaplar da yardımcı olabilir
@ChristineGordon - IMHO, daha az. Sesli kitaplar, ana dili İngilizce olan kişiler oranında okunma eğilimindedir. Bir dili öğrenirken, olası sıra dışı her kelimeyi durdurup inceleyebilmek kullanışlıdır. Bir cümleyi anlamazsan, her kelimeyi inceleyebilir ve daha geniş bağlamda bilmediklerini tahmin edebilirsin. Bu, bir sesli kitapla gerçekten yapamayacağınız bir şey.
@dave Eski yorum, biliyorum, ancak gelecekteki ziyaretçiler için amazon'un da yararlı olabilecek bir okuma hizmeti var. Bu şekilde, tek bir tıklama / tıklama ile tanımı görebilirsiniz.
#2
+4
HedgeMage
2011-06-12 02:36:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Umarım bir başkası TV önerileriyle konuşabilir ... Anadili İngilizce olan akıcı bir mektup arkadaşına sahip olmanın dünyalar için hayırlı olmasını tavsiye etmek istedim. 8 yaşındaki oğlumun, Almanya'daki yaşıyla ilgili, İngilizcesi birbirlerine yazmaya başladıklarından beri gelişen bir mektup arkadaşı var.

Ona yazmaktan mutluluk duyarım ( blogumun iletişim formunu kullanın) adresleri değiş tokuş etmek için) veya yaşına ve ilgi alanlarına daha yakın birini bulmasına yardımcı olmak için Fountain Pen Network 'te salyangoz-posta ileti dizisine gönderi paylaşabilirsiniz.

İyi fikir! Umarım tereddüt etse ve özgüveninin düşük olmasına rağmen onu buna başlamaya ikna edebilirim. Teşekkür ederim :)
#3
+2
Edd Turner
2012-03-25 19:12:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dil öğrenenlerin ihtiyacı olan:

• Konuşma için bir neden (Arkadaşlık mı? Bir hobiye olan sevgiyi paylaşmak mı?)

• İyi bir rol modeli (Canlı internet radyosu? Filmler?)

• Görünür baskı yok (İçsel motivasyon)

Yani, örneğin onu aşağıdakileri yapmaya teşvik edebilirsiniz:

• Hobisi veya tutkusu için çevrimiçi bir İngilizce forumuna katılın , ve ilgi alanlarıyla ilgili tartışmalara katılmasını sağlayın

• Onun ilgisini çekecek İngilizce podcast'leri ve YouTube videolarını bulmasına ve belki de konuşma ve konuşma pratiği yapmasına yardımcı olacak benzer "cevap videoları"

özgün İngilizce metinlerle daha fazla karşılaşmak için

İyi şanslar!

Edd Turner'ın HARİKA listesine ek olarak: onunla bilgisayar üzerinden skype sohbetleri yapmak isteyen, ana dili İngilizce olan bazı "arkadaşlar" bulun. Bununla nasıl bağlantı kuracağımdan emin değilim - bunu tanıdığım ve adına çalıştığım bir Alman Ailesiyle yaptık, ama eminim bir kaynak olması gerekir.
#4
+2
Edd Turner
2012-03-26 11:24:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ve işte herhangi bir dili öğrenen herkesin kullanabileceği denenmiş ve test edilmiş dört yöntem daha:

  1. Cep telefonundaki / cep telefonundaki / Handy'deki varsayılan dili her seferinde İngilizceye çevirin Kullanıldığında İngilizceyle karşılaşacak!

  2. Bilgisayar İşletim Sistemi / Giriş hesabındaki varsayılan dili İngilizce olarak değiştirin

  3. Facebook'taki profilini (işletim dili - FB'de ekranın altına bakın) İngilizce olarak değiştirin

  4. Onu 'öğretmen' oynamaya teşvik edin - eğer sınıfta yeni bir şey öğrendiyse, nasıl bir testte sorulacak mı? İngilizce gramer kuralını açıklayabilir mi? Vokali anadilinden ve anadilinden tercüme edip açıklayabilir mi? 2 hafta ve önceki derslerle bu hafta bulamadığı şeyler arasındaki bağlantıları görebiliyor mu?

(Yorum için çok uzun olduğu için yeni bir cevap olarak eklendi…)

#5
+2
bobobobo
2012-09-01 18:59:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çocuk şovlarını deneyin. Çocuk şovlarında oyuncular genellikle yavaş ve net konuşur ve basit bir dil kullanır. İyi örnekler Adventure Time, SpongeBob Squarepants 'dır.

Filmler de daha uzun hikaye içeriği için yardımcı olabilir ve aslında daha iyi olabilir. +% 80 Domates ölçer içeren herhangi bir şey büyük olasılıkla izlemeye değerdir ve G dereceli filmleri arar (basit bir dil sağlamak için). Disney filmleri gibi şeyler - Listenin en altından başlayıp (en son filmler) geriye doğru çalışırdım.

Filmleri izlemesine izin verme kendi ana dilinde! İngilizce izlediğinden emin olun. Deneyebileceği bir şey, ana dilde altyazılarıdır , böylece söylenenlerin anlamını anlayabilir, ancak İngilizceyi dinlemek zorunda kalır.

Yerel kütüphanede de bazı film DVD'leri olabilir. Şanslıysanız, bu DVD'ler kendi dilinizde İngilizce + altyazılar içerir.
#6
+1
boatcoder
2011-09-30 07:22:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

En iyi yollardan biri, ana dili koltuk değneğini evde kullanmasına izin vermemek olabilir (eğer yardım edebilirseniz). Ana dilinde istekleri kabul etmeyin. Onun isteklerini sadece İngilizce olarak ele alın. Onunla sadece İngilizce konuş. Elbette, hane halkı ana dili İngilizce olmayan kişilerse, bunu yapmak zor olacaktır. İsteklerinin zayıf İngilizce olup olmadığı önemli değil, sadece onu bu rahatlık alanından çıkarmak öğrenmenin gerçekleşmesini sağlayacaktır.

İngilizce olmayan TV'yi kaldırın. Yerli konuşmacılarla takılmasını sağlayın. Bütün arkadaşları İngilizce konuştuğunda hemen anlayacaktır. Tanıdık bir yastığa çekilmek, çaba sarfetmeyi zorlaştırıyor.

Yabancı ülkelere seyahat ettiğimde, İngilizce hiçbir şey yapmayarak dilimi çok çabuk kavradım. İçeri girip İngilizce konuşup konuşmadıklarını görmeye çalışmıyorum, kendimi aramaya zorluyorum ve sonra berbat Fransızcam, Almanca veya Rusça ve jestlerimle idare etmek zorundayım. Eğer

-1: Sorun şu ki, örneğinizde bu kendinize empoze ettiğiniz bir şey. Yaklaşık 14 yaşındaki bir çocuğun "dünyayı değiştirmesi" nin büyümeyi teşvik etme olasılığı daha düşük ve güvensizlik ve gerginliği tetikleme olasılığı daha yüksektir.
Soruyu soran kişi, ailenin kendisine çok yardımcı olacak geçmişe sahip olmadığını söyledi. Bu planın işe yaraması için TÜM İngilizce öğrenmeye ve bunu birbirleriyle kullanmaya karar vermeleri gerekecek ve o zaman bile doğru telaffuza yardımcı olma ihtimali düşük.
Çocuklar yabancı bir ülkeye taşındıklarında, okula ve sosyal ortamlara ana dilde girdiklerinde çok çabuk öğrenirler. Onlara eşlik eden yetişkinler eski dillerinde çalıştıklarında, anadilini konuşmayan ve ana dillerine geri dönmeyen insanlarla takıldıklarında, onu anlamada başarısız olurlar. , asla anlamayacak ve güvensiz ve ebediyen dengesiz kalacak. Cevabım duymak istediğiniz şey olmayabilir, ama yapması gereken şey bu ve rahatsızlık o kadar uzun sürmeyecek.
#7
+1
Meg Coates
2012-03-22 22:13:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lise öğretmenliği yaparken, ESL (İkinci Dil Olarak İngilizce) öğretmeni planlama dönemimde sınıfımı kullandı. Öğrencilerinin birkaçı Amerikan müziği dinleyerek İngilizce konuşmayı öğrendi (bir Rus öğrenci için bu özellikle rap müziğiydi ki, iyi kullanmayı öğrendiği ilk sözcükler küfür sözcüklerdi, ama mezun olduğunda güçlü bir İngilizce kavrayışı). Film izlemek, öğrencilerinin çoğunun İngilizce öğrenmesine de yardımcı oldu (bir öğrencinin çok sayıda Disney filmi izlediğini düşünüyorum). Ayrıca, 8:00 - 15:00 saatleri arasında esasen İngilizce ile iç içe olmalarına da yardımcı oldu, böylece dili kullanmaya ne kadar teşvik edilebilirse, o kadar rahat olacak onunla.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...