Soru:
Geceleri beslenmemesi için bebeğimize bebek maması vermeli miyiz?
sat
2011-08-08 13:58:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Küçük oğlumuz 4 buçuk aylık. Yaklaşık 7,5 kg ağırlığındadır. Geceleri süt için birçok kez uyanıyor.

Geceleri aç hissetmemesi için ona bebek maması vermeye başlayalım mı?

üç yanıtlar:
#1
+11
DanBeale
2011-08-08 15:40:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sütten kesmek muhtemelen bebeğinizin gece uyumasına yardımcı olmayacaktır.

http://www.babycentre.co.uk/baby/sleep/solidsexpert/

Hiçbir araştırma bu inancı desteklemiyor. Küçük yaşta katı yiyecek verilen küçük bebekler (buna şişelerinde pirinç gevreği de dahildir), katı yiyecekler verilmeyen bebeklerden daha iyi uyumazlar.

Bu, küçük bebeklerin gece boyunca uyumalarına yardımcı olmak için bebek pirinci gibi katı yiyeceklere ihtiyaç duyduğu yanlış varsayımına dayanan eski bir eş hikayesi. Sağlık Bakanlığı, bebeklere altı aydan önce katı yiyecekler verilmemesini önermektedir.

http://wholesomebabyfood.momtastic.com/tipcerealinbottle.htm

Muhtemelen birçoğunun denemeye cazip geldiğini biliyoruz eski "şişedeki mısır gevreği" hilesi, fazladan 1 saat (hatta fazladan 20 dakika bile) uyku kazanmak için. Bunun, gerçekleştirebileceğiniz en büyük ve muhtemelen en tehlikeli uygulamalardan biri olduğunu da biliyoruz.

"Doluyum" içgüdüsünü boşa çıkarabileceğiniz için bu iyi bir fikir değildir. ; daha da önemlisi, mısır gevreği mama veya anne sütü ile bir şişede karıştırıldığında bebeklerin gevrekleri aspire ettikleri bilinmektedir. 4-6 aylıktan küçük bebekler anne sütü veya mama dışında herhangi bir şeyi düzgün bir şekilde nasıl yutacaklarını nadiren bilirler ve içinde mısır gevreği bulunan bir şişeyi yutmak veya "solumak" ölümcül sonuçlar doğurabilir. > Öneriler, bebeklerin ilk altı ay anne sütünden başka bir şey almamasıdır; veya emzirme mümkün değilse formül. Bunun önemli sağlık nedenleri var.

Çocuğunuzun uyumasına yardımcı olmak için deneyebileceğiniz teknikler var.

http://www.nhs.uk/Planners/ doğumtofive / Pages / Babysleeptips.aspx

Rahatsız gecelerin üstesinden gelmek çok zor olabilir. Bir partneriniz varsa, yardım etmelerini sağlayın. Formül besliyorsanız, partnerinizi beslemeleri paylaşmaya teşvik edin. Emziriyorsanız, eşinizden sabah erkenden giyinmesini ve giyinmesini üstlenmesini isteyin, böylece tekrar uyuyabilirsiniz. İyi bir emzirme rutinine girdiğinizde, partneriniz gece boyunca ara sıra bir şişe sağılmış anne sütü verebilir. Kendi başınızaysanız, uyuyabilmeniz için bir arkadaşınızdan veya akrabanızdan birkaç gün kalmasını isteyebilirsiniz.

Bazı insanlar 'kontrollü ağlama' önerebilir, ancak bu değil altı aydan küçük bebekler için gerçekten uygun.

Yine de erkenden sütten kesmeye karar verirseniz, hangi gıdalardan kaçınmanız gerektiğiyle ilgili bu tavsiyeyi okuyabilirsiniz.

http: / /www.nhs.uk/Planners/birthtofive/Pages/Weaningfirststeps.aspx

Bunu kaynaklarınızdan yorumlarınızı destekleyen alıntılar içerecek şekilde düzenleyebilir misiniz? Alaka düzeyi ve gelecek için sadece birkaç cümle kopyalandı, bu sitelerin URL'lerini değiştirmesi veya sayfalarını değiştirmesi durumunda. : D
Bu iyi bir fikir!
#2
+5
user420
2011-08-08 18:00:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Maalesef, beklemeniz en iyisi.

Yaklaşık 6 aylıkken, onun öğünlerini bebekler için güvenli bazı tahıllarla tamamlamaya başlayabilirsiniz (pirinç gevreği çok yaygın bir ilk katı besindir). Ancak önce çocuk doktorunuza danışmalısınız.

Formülün, yaklaşık bir yaşına gelene kadar birincil beslenme kaynağı olmaya devam edeceğini unutmamak önemlidir.

Katı yiyeceklere başlayacak kadar büyüdüğünde, bir gece geç saatlerde kahvaltılık gevrek öğün gece boyunca uyumasına çok yardımcı olabilir. Bununla birlikte, bebeklerin büyüdükçe uyku düzenlerini oldukça sık değiştirme eğiliminde olduklarının farkında olun.

Başlangıçta zor, ancak umut edin: bebek uyku döngüleri büyüdükçe giderek daha kolay hale gelir ve altı ay bazı iyileştirmeler görmek için sıklıkla bir kilometre taşıdır.

Yeni bir bebeğin, yaklaşık 6 aylık olana kadar sürecek büyük bir demir rezervine sahip olduğunu ve bundan sonra süte ek olarak bazı katı yiyecekler almaya başlaması gerektiğini belirtmek gerekir. İyi bir başlangıç ​​olarak demir takviyeli pirinç gevreği (bahsedildiği gibi).
@dave - Hızlıca bir göz attım ve Birleşik Krallık formül sütleri, eğer süt 6 aydan büyük bir çocuk içinse demir ile takviye ediliyor. (6 aylıktan küçük çocuklar için mama sütünün reklamı ve satışı konusunda katı bir yasa vardır, bu nedenle 'takip' sütü reklam yasağını aşmanın bir yoludur).
#3
  0
Ayls Billones
2013-01-05 14:42:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ona bebek maması verebilmek için 6 aylık olmasını beklemelisiniz. Bu arada, geceleri beslenmek için gerçekten sabırla uyanmanız gerekiyor. Oğlumla da benzer deneyimlerim var, o bu yaştayken gerçekten çok yorucu ama bebeğinizin beslenme programına gerçekten uyum sağlamamız gerekiyor. Bununla, istikrarlı bir büyüme ve gelişmeye sahip olacaklarından emin olabilirsiniz - http://goarticles.com/article/Understanding-The-Baby-Weight-Percentile/7165388/Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...