Soru:
Bebeğimizin doğumu sırasında büyük kardeşe ne yapacağız?
Clark Gable
2011-06-07 18:10:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Profesör Farnsworth'un dediği gibi, "İyi haber millet; bir bebek bekliyoruz."

Benim sorunum, doğum sırasında büyük kardeşi bırakacak bir yer bulmak. Ailemizin / akrabalarımızın olmadığı ve bir komşumuzdan / arkadaşımızdan yardım isteyemeyecek kadar yeni olduğumuz yeni bir yere taşındık. Başkalarının bu tür durumlarla karşılaştığına eminim, böyle durumlarda yapılabilecek bir şey var mı?

Güncelleme : Kızım doğduğuna göre sorumu güncellemem gerektiğini düşündüm. Aslında yaptığım şeyle.
Çok yardımcı olan iki hizmet vardı.
1. care.com web sitesi, birinin kayıt olmasına (aylık maliyet ~ 35 $) ve bebek bakıcılığı yardımı için arama yapmasına (oldukça kapsamlı) izin veriyor. Site, listelenen tüm kişilerin bunu ancak kapsamlı bir geçmiş kontrolünden sonra yapıldığını iddia ediyor. Hatta bir kişinin kayıtlı bebek bakıcılarına son dakika yardımı isteyen bir mesaj yayınlamasına izin verir.
2. İkinci hizmet, bir tür web sitesi + çağrı hizmeti olan nannypoppins.com'dur. Hemen yardıma ihtiyacınız olduğunda numaralarını ararsanız, kayıtlı nöbetçi bebek bakıcılarından bir tane bulacak ve size yardımcı olacaklar.

Geri dönüp güncellemeyi eklediğiniz için teşekkürler! Bu değerlidir. Ayrıca, gizli bir şekilde kendi şirketinizin reklamını yapmadığınız sürece, isimlerden ve bağlantılardan bahsedebilirsiniz - yalnızca yerel / bölgesel kullanım olsa bile, birisi bundan yararlanabilir.
Tamam @Torben, Soruyu güncelledim.
Iki yanıtlar:
#1
+6
Torben Gundtofte-Bruun
2011-06-07 18:35:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Genellikle yeni (ve kıdemli) ebeveynlere doğumla ilgili her türlü konuda rehberlik edecek bir tür ebe derneği vardır. Oldukça küçük bir yere taşınmadıkça, sizin durumunuzda daha önce hiç kimsenin bulunmadığını sanmıyorum.

Yerel hastanenizden böyle bir grupla ilgili referansları isteyin ve ardından ikisini de sorun hastane ve ebeler derneği ne öneriyorlar.

Görüş için teşekkürler, torbengb. Bu çok faydalı oldu, hastaneye danışacağım ve soruyu bulduklarımla güncelleyeceğim.
Her iki yanıtı da kabul edemem, +1 size.
#2
+4
BBM
2011-06-07 18:51:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İyi haber için tebrikler.

sorular:

  • Büyük çocuk kaç yaşında?
  • Sizi ziyaret edebilecek akrabanız yok mu o günler için mi?

Sorununuz için:

Bir günlük dadıya ne dersiniz - çocuğunuza sizin yapamayacağınız zamanlarda bakan biri? (Belki de bu durumda bir gece.)

Diğer bebeğin gelmesine biraz zamanınız kaldığını varsayıyorum, bu nedenle farklı dadıları "deneyebilir" ve siz ve çocuğunuzun onunla iyi bir uyum içinde olup olmadığına bakabilirsiniz. elbette çocuğunuzu bir yabancıyla bırakmak çok güven gerektirir, ancak yakınlarda aile veya arkadaşlar yoksa ....

Sizi ziyaret edebilecek ve siz ve çocuğunuzla birlikte kalabilecek büyükanne ve büyükbabalar yok mu? onların yardımına ne zaman ihtiyacınız var?

BBM ile ilgili tüm bilgiler için teşekkürler. Bakmam gereken 9 yaşında bir oğlum var. Ne yazık ki, tam da o dönem için, büyükanne ve büyükbabalar bir seçenek değil: --( Yeni bebeğimizden önce en az 2 ayımız var, bu yüzden dadı iyi bir seçenek gibi görünüyor; umarım lojistiği halledebilirim ...
Pekala, komşularımızdan biri ve bir arkadaşımız (oğlumuzla neredeyse aynı yaştaki bir kızla) gündüz dadı ve her iş günü evde 4 ek çocuğu var. Doğumun yapılacağı hastaneyi zaten seçtiniz mi (bir seçeneğiniz varsa)? O zaman belki dadı da evinizden ve hastaneden çok uzakta yaşamalı. Almanya'da gençlik dairesinden yerel dadılar hakkında bilgi alabilirsiniz.
başka bir fikir: belki hastanenin jinekoloji bölümünde bilgi alabilirsiniz, kardeşler için hangi çözümler var ...


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...