Soru:
Çocuğum biberonla beslenirken neden bu kadar kıvrılıyor?
Bob
2011-05-24 02:42:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Eskiden oldukça istekli ve beslenerek yatıştırılmıştı (şimdi 6 aylık). Yaklaşık iki hafta önce şişesinden içerken biraz kıvranmaya başladı. Sırtını büküyor ve her yerde hareket ediyor. Hâlâ mutlu ve aç, sükunetten kıpır kıpır solucana geçişin neden gerçekleşmiş olabileceğini anlayamıyorum. Teşekkürler!

Merhaba küçük prensesim 6 haftalık olduğu şeyi yapıyor ve sanki b4 şişesini hiç görmemiş. Olabileceğini düşündüğüm şey külçenin boyutu. Nxt boyutunu kullandığımızda iyi görünüyor ama biraz daha kusuyor ve kesinlikle şişeyi parçalıyor.
Beş yanıtlar:
#1
+11
Karl Bielefeldt
2011-05-24 05:15:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ebeveynliğin harika yanı budur. Alçalmaya başlar başlamaz değişir. Bu, her çocuğun yaşadığı bir aşamadır. Vücutları üzerinde daha fazla kontrol kazandıkça bunu iddia ederler. İşe yarayan bir tane bulana kadar farklı bekletmeler deneyin. İki farklı olanı faydalı buldum. Birincisi, bebeği sol kolumda kucaklamak, ama bebeğin sağ kolunu sol koltuk altımın altında tutmak, böylece bana biraz daha döndü ve dönmesi engellendi. Diğer yol da bebeği kucağınıza dışarı bakacak şekilde oturtmaktır. Garip görünüyor ama bazı çocuklar için gerçekten işe yarıyor.

"Kol tutmayı" deneyeceğim. Oturmak bazen işe yarar.
#2
+5
Darwy
2011-05-24 02:55:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Muhtemelen görüşünün son birkaç ayda önemli ölçüde iyileşmiş olması nedeniyle; şimdi her şeyi çok daha net görüyor ve her şey onun için BÜYÜLEYİCİ - ve dolayısıyla ÇOK dikkat dağıtıcı.

#3
+3
Kristy
2012-12-29 21:24:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kızım (6 aylık) da aynı şeyi yapıyor: çok kıvrak - birkaç yudum alacak, durup etrafa bakacak, birkaç tane daha alacak, duracak vb. Dokuyu hissedebilmesi için ona bir battaniye vermeye çalışıyorum ve bu bazen yardımcı olsa da, şişesini huzur içinde içeceği tek zaman gece vakti.

Kristy sitesine hoş geldiniz! Bunu, standart yazım kurallarına uyacak ve daha az kısaltma kullanacak şekilde düzenleyebilir misiniz lütfen? Sitedeki içeriğin dünyanın her yerinden okuyucular için kolay okunmasını istiyoruz, bu nedenle "mesajlaşma" tekniklerini, kısaltmaları ve standart olmayan dilbilgisini kullanan yanıtların kullanılması önerilmez.
#4
+2
Corvus Melori
2011-06-19 11:08:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Benimki de bunu yapıyor. Kötü haberlerin habercisi olmaktan nefret ediyorum ama daha da kötüye gidiyor. Bebeğiniz yalnızca daha hareketli, daha enerjik, daha akıllı, daha fazla görebilecek ve işleyebilecek ve bu nedenle dünyaya daha fazla ilgi duyacaktır. Bebeğim 10 aylık olduğunda şişesinden birkaç yudum alır, oturur, etrafına bakar, uzanır ve birkaç yudum daha alır ve köpürür, durulayıp tekrar ederdi.

Yardımcı olan şey, bebeğime sevgisini ya da başka bir kumaş parçasını, battaniyeyi ya da yemek yerken tutması için ilginç dokulara sahip oyuncağı vermekti. Her zaman işe yaramıyor ve yaşlandıkça gittikçe daha az işe yaradı, ancak 6 ayda çok yardımcı oldu. Bebeğinizin her beslenmede farklı bir oyuncağa / dokuya bakarken / dokunurken tutarlılığı mı yoksa daha iyi mi olduğunu belirlemeniz gerekir. Bebeğim için aşamalar halinde koştu. Bol şans!

#5
  0
EDYTH GUERRERO
2019-12-21 01:56:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunun eski bir gönderi olduğunu biliyorum. Ama şu anda 3 1/2 aylık oğlumla aynı sorunu yaşıyorum. İnterneti araştırdıktan sonra SILENT REFLEX ile ilgili bir makale buldum !!! Bu benim cevabımdı !!!

Hoşgeldiniz! Sessiz _reflux_ demek istiyorsun? Eğer öyleyse, cevabınız birkaç ayrıntıdan daha yararlanacaktır - nedir, nasıl anlaşılabilir ve ilgili ebeveyn ne yapmalıdır? Tüm yeni kullanıcılara gelince, sitenin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için [tura] katılmanızı ve [yardım] 'a, özellikle de [cevap]' a göz atmanızı öneririm, ardından bir anahtar kelimeyi tam hale getirmek için [düzenle] seçeneğini düşünebilirsiniz. bağımsız cevap. Ona olumlu oy vermek isterim.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...