Soru:
Bebekle uçarken anne sütü / mama / bebek maması için hangi havaalanı güvenlik kısıtlamaları geçerlidir?
user420
2011-05-26 20:42:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Birkaç ay içinde kısa (1-2 saatlik) bir hava yolculuğuna çıkmayı planlıyoruz. O zamana kadar oğlumuz 11 aylık olacak.

Güvenlikten geçerken yaşanan gecikmeler, önceden kapıya varmamız gereken süre ve uçuşun süresi göz önüne alındığında, yolculuk sırasında onu en az bir kez beslememiz gerekeceğini varsayıyoruz.

Ancak, havaalanı güvenliğinin getirdiği kısıtlamalar nedeniyle yanımızda yiyecek getirip getiremeyeceğimizden emin değiliz.

Şişelenmiş anne sütü getirebilir miyiz? Su ile toz formülü? Bebek maması kavanozları mı? Bunların hepsinin, ABD içinde el bagajı için uygulanan sıvı hacmi kısıtlamalarını aşması gerekir. Bebekler için istisnalar var mı? Bebek maması için cam kavanozlar sorun olur mu?

Kapatmak için oy veriyorum. Bu çok yerel ve zamana duyarlı. Kurallar sık ​​sık değişir ve ülkeler arasında asla tutarlı değildir.
@Javid Geçerli noktalar ve tbh, sormadan önce bunun fazla yerelleştirilmiş olarak kabul edileceğinden endişelendim. Bununla birlikte, kurallar sık ​​sık değişse de, Darwy'nin yanıtında yayınladığı gibi belirli referansların herhangi bir değişikliği yansıtacak şekilde güncellenme şansı yüksektir.
üç yanıtlar:
#1
+6
Darwy
2011-05-26 21:01:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

TSA, güvenlik kontrol noktasında yanınızda anne sütü bulunduğunu beyan etmenizi gerektirir.

Şişeleri kendi plastik poşetlerine koyun ve sorun olmamalıdır.

TSA ayrıca "makul miktarlarda" kavanozda bebek mamasına da izin verir (evet, bu yoruma tabidir). Anne sütü veya önceden karıştırılmış mama gibi, bunu beyan etmeniz gerekiyor ve kavanozları inceleyecekler, ancak Avrupa'nın aksine, size kavanozları açmayacak beyinlere sahipler.
#2
+4
Peter Eisentraut
2011-05-27 01:44:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Geçmişte, istediğimiz her şeyi getirdik. Açıkça görülüyor ki, her şey makul miktarlarda, orijinal ambalajında ​​ve açılmamış bebek mamasıydı (bir tanesini bekleyin). Kaplar küçüktü ama teknik olarak diğer sıvılar için sınırlara uyduklarını sanmıyorum. Ve bebek bizimle birlikteydi. Çantayı açmanıza ve eşyaları sopalarıyla test etmenize neden oluyorlar. Ancak kimse daha fazla sorgulamadı.

Şu anda şişede bulunan süt veya suyu size attırabilirler.

TSA veya ilgili kurum elbette son bu konuda yetki; yukarıdakiler sadece pratik bir deneyimdir.

#3
+1
Torben Gundtofte-Bruun
2011-05-26 21:00:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bildiğim kurallar, çocuğun yolculuk için ihtiyaç duyduğu her şeyi getirebileceğini söylüyor. Bunu oldukça geniş bir şekilde hiç sorun yaşamadan genişlettik - ama bu ne ABD ne de İngiltere idi.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...